Бібліо-кото-фест «Багато книжок про котів не буває» в Білгород-Дністровській бібліотеці для дітей та юнацтва ім. В. Катаєва

24-02-2020 09:04 379
категорія: Новини культури


Люди так заприязнилися з котами, що вирішили вшановувати їх у спеціальний день – День кішок. Але однієї, чітко визначеної дати для цього дня немає. Наприклад, у Польщі та Італії день кішок відзначають 17 лютого, у США – 29 березня. А в деяких країнах, у тому числі і в Україні, День кішок відзначають першого березня. За часи інквізиції кішок та котів чорного кольору, активно винищували, вважаючи їх помічниками злих сил, піднебесних духів злоби, що мешкають в повітрі. Але в наші часи коти стали нашими добрими помічниками та друзями. Вони і мишей ганяють і нерви заспокоюють. До дня кота в Італії організовуються численні конкурси, фотовиставки, збори коштів, щоб допомогти бродячим котам та кішкам. Потім ідея стала поширюватися і по інших європейських країнах, включаючи Україну та Польщу. У деяких країнах ці тварини перебувають на особливому державному становищі. В Австрії кожній кішці, яка охороняла склади з продовольством, виплачується довічна пенсія у вигляді м’яса і молока, а в Китаї кішок охороняють на законодавчому рівні. У Японії навіть є Храм кішок, побудований на честь 7 котів, які в XVII столітті японським воїнам служили вірою та правдою, а в Німеччині – Котячий музей, де зібрано безліч експонатів, пов’язаних із кішками, відібраних по всьому світу.

В Білгород-Дністровській бібліотеці для дітей та юнацтва ім. В. Катаєва для учнів шостого класу ЗОШ №5 пройшов бібліо-кото-фест «Багато книжок про котів не буває», на якому дітям були представлені творчі роботи талановитої жінки нашого міста О. Лебедєвої - справжньої «котячої» художниці – ілюстраторки. Бернард Шоу писав: «Людина культурна настільки, наскільки здатна зрозуміти кішку», і цей вислів, в якійсь мірі, відноситься і до життя та творчості Олени Анатоліївни. Вже видано декілька книжок з її власними малюнками і текстами. ЇЇ творчий автограф – це кішка, а герої - коти, кішки та кошенята. Бібліотекарі познайомили дітей з творчістю О. Лебедєвої, прокоментували книжкову виставку «Коти для примноження доброти», яка складена з книжок, подарованих майстринею бібліотеці. А також прочитали декілька веселих історій про котів та кошенят. Захід пройшов весело та жваво.
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 04849 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 04849 2-24-44

Контактний центр:
(цілодобово)
тел. 04848 3-33-33
тел. 067-333-06-23