Білгород-Дністровський Народний ансамбль української народної музики «Веселка» відсвяткував ювілей

04-06-2018 15:42 210


В 2018 році виповнюється 45 років з дня створення найтитулованішого народного колективу Білгорода-Дністровського - Народного ансамблю української народної музики «Веселка», яким керують Заслужені працівники культури України - кавалер орденів “Знак Пошани” та “Лицарські доблесті” I ступеня, викладач-методист, Відмінник народної освіти, Почесний громадянин Білгорода-Дністровського Михайло Іванович Нікіруй та кавалер ордена Архістратига Михайла I ступеня, лауреат державних та міжнародних фестивалів та конкурсів, хормейстер, незмінна солістка ансамблю Валентина Опанасівна Нікіруй.

За роки існування колектив став лауреатом численних конкурсів фольклорної музики, зокрема в Польщі, Німеччині, Болгарії, Югославії, Франції, Великобританії та інших країнах Європи. «Веселка» є гордістю міста Білгорода-Дністровського, де ансамбль був заснований та пройшов становлення й визнання.

2 червня 2018 року в Білгород-Дністровському Центрі культури та дозвілля пройшов святковий захід, присвячений ювілею Народного ансамблю української народної музики «Веселки», в якому взяли участь численні гості, з якими ансамбль та його керівників пов’язують різноманітні творчі проекти. Серед них - Львівська державна академічна хорова капела «Дударик», ансамбль «Тараф» із міста-побратима Тиргу-Окна (Румунія), вокально-хореографічний колектив “Тирава Волоська” з Польщі, колектив з Римніку-Серат (Румунія), дует з Великобританії, народний гурт народної пісні «Зорецвіт» Миколаївського коледжу культури і мистецтв та багато інших цікавих колективів. На ювілей також завітали випускники різних років ансамблю “Веселка”, які із захопленням розглядали виставку фотографій, яка експонувалася у фойє Центру культури та дозвілля.

Вітали Михайла Івановича та Валентину Опанасівну Нікіруй заступник Білгород-Дністровського міського голови Галина Архипенко, яка повідомила, що з міського бюджету виділено більше 100 тис. грн. на пошиття сценічних костюмів ансамблю “Веселка”, а також начальник відділу культури Світлана Байло та директор ЦКтаД Ніна Швачка із великим подарунковим тортом, оздобленим веселкою та маками. Довгого та плідного творчого шляху колективу бажали директор Білгород-Дністровського педагогічного училища Володимир Герасименко, директор -розпорядник Національної оркестру народних оркестрів України Олена Євець, мер міста Тиргу-Окна Штефан Шилокі та інші почесні гості.

Святкова програма тривала більше трьох годин, під час якої винуватці урочистостей не лише приймали вітання та подарунки, а й презентували підготовлений спеціально до свого ювілейного концерту обряд “Веснянки”, вражали новими та вже знайомими місцевій аудиторії піснями.
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 8 (04849) 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 8 (04849) 2-24-44