Брифінг начальника відділу ведення Державного реєстру виборців Білгород-Дністровської міської ради Тетяни Вахмяніної

06-03-2019 14:20 269
категорія: Новини міста


6 березня 2019 року начальник відділу ведення Державного реєстру виборців Білгород-Дністровської міської ради Тетяна Вахмяніна провела брифінг для представників ЗМІ. Під час зустрічі з журналістами вона нагадала виборцям Білгорода-Дністровського, селищ Затока та Сергіївка, що чинним законодавством України внесення змін до уточнених списків виборців у день голосування не передбачено, тому доцільніше завчасно перевірити інформацію про себе в Державному реєстрі виборців.

“Окремо відзначу, що Центральною виборчою комісією прийнято ряд постанов, що стосуються процедури тимчасової зміни місця голосування, - підкреслила Т. Вахмяніна. - Тим виборцям, які на момент проведення виборів не зможуть проголосувати на виборчій дільниці за своєю адресою реєстрації, необхідно буде до 25 березня 2019 року звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців”.

Заява виборця про тимчасову зміну місця голосування повинна бути мотивованою: службове відрядження; фактичне проживання виборця, робота або навчання за місцем знаходження; перебування в санаторії.

Жителям Донецької і Луганської областей, Автономної Республіки Крим, які під час проведення чергових президентських виборів перебувають на території міста Білгорода-Дністровського, селищ Затока і Сергіївка, при собі досить мати паспорт громадянина України. Жителям інших регіонів, які не зареєстровані, але проживають або перебувають на території Білгород-Дністровської міської ради, крім паспорта, при собі необхідно мати документи, які мотивують необхідність тимчасової зміни місця голосування. Такими документами можуть бути: посвідчення про відрядження; довідка з місця навчання або роботи; договір оренди житла, документи, що підтверджують право власності на житло або письмова згода власника житла на тимчасову зміну; проїзні документи; путівка в санаторій тощо.

“Після звернення до відділу ведення Державного реєстру виборців кожен виборець отримає іменне посвідчення про тимчасову зміну місця голосування. Такому виборцю в день проведення виборів під час голосування крім документа, що посвідчує особу, необхідно буде пред'являти і посвідчення про тимчасову зміну місця голосування. Персональні дані громадян, які пройшли процедуру тимчасової зміни місця голосування, містяться в кінці списку виборців”, - зазначила Тетяна Вахмяніна.

Також, вона акцентувала увагу на тому, що ця процедура носить тимчасовий характер. У зв'язку з цим, при проведенні повторного голосування виборцю знову необхідно буде звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців.На сьогоднішній день посвідчення про тимчасову зміну місця голосування отримали 68 виборців, 19 з них - жителі Донецької та Луганської областей.

- Окремо хотілося б сказати про можливості перевірити свої персональні дані в особистому кабінеті виборця, який розміщений на офіційному сайті Державного реєстру виборців. На сьогоднішній день нами прийнято 146 звернень, які надійшли через особистий кабінет виборця, - повідомила Т. Вахмяніна. Між тим, 99% виборців не змогли перевірити свої персональні дані, використовуючи цей ресурс тільки тому, що вони вказали відомості про себе російською мовою. Державний реєстр виборців ведеться українською мовою. Тому виборцям слід звернути увагу на те, що вказувати своє прізвище, ім'я та по батькові необхідно українською мовою, відповідно до паспортних даних.

Згідно з Календарним планом Центральної виборчої комісії України, попередні списки виборців будуть передані дільничним виборчим комісіям 22 березня поточного року. У зв'язку з цим, кожен бажаючий зможе перевірити свої персональні дані в списках виборців на своїй виборчій дільниці при наявності паспорта громадянина України. Володарям ID-карток рекомендується мати при собі довідку про реєстрацію місця проживання.

“Шановні виборці, по всіх питаннях ви можете звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців Білгород-Дністровської міської ради, який знаходиться за адресою: м Білгород-Дністровський, вул. Олімпійська,12. Звернення громадян приймаються щодня з 9 до 16 години, - завершила брифінг Тетяна Вахмяніна. - У нас ви зможете уточнити свої персональні дані в Державному реєстрі виборців, дізнатися про місце знаходження своєї виборчої дільниці і пройти процедуру тимчасової зміни місця голосування”.




Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 04849 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 04849 2-24-44

Контактний центр:
(цілодобово)
тел. 04848 3-33-33
тел. 067-333-06-23