Чи можна встановити тимчасове суміщення за посадою, що обіймає працівник, який перебуває у щорічній відпустці?

15-11-2017 15:10 151
категорія: Управління Держпраці


ЗАПИТАННЯ Чи можна встановити тимчасове суміщення за посадою, що обіймає працівник, який перебуває у щорічній відпустці?

ВІДПОВІДЬ Відмінною особливістю суміщення професій (посад) є те, що за роботу на таких умовах обов’язково здійснюється доплата відповідно до вимог ст. 105 КЗпП України.

За рахунок яких коштів здійснюється ця доплата? Суміщення професій (посад) ґрунтується на тому, що суміщувана посада є в штатному розписі роботодавця, але залишається вакантною. Саме за цей рахунок за посадою утворюється економія фонду заробітної плати, яка використовується як доплата за суміщення. За відсутності вакансії встановити доплату за суміщення неможливо.

За працівником, який перебуває у відпустці, зберігається робоче місце. Отже, посада не є вакантною (ст. 2 Закону України від 15.11.1996 р. № 504 «Про відпустки»).

Тобто у викладеній ситуації не може бути запроваджено суміщення професій (посад).

Як варіант, роботодавець може запровадити доплату за виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника без увільнення від основної роботи (ст. 105 КЗпП).

Нагадаємо, що розміри доплат за суміщення професій (посад) або виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника встановлюються на умовах, визначених у колективному договорі.

Старший інспектор Головного

Управління Державної служби

України з питань праці в Одеській області І.Б.Сорокін
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 8 (04849) 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 8 (04849) 2-24-44