День Хрещення Київської Русі в бібліотеках Білгорода-Дністровського

23-07-2020 12:37 176
категорія: Новини культури


День Хрещення Київської Русі - державна пам’ятна дата, що відзначається щорічно 28 липня – у день пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира, відповідно до Указу Президента України від 25 липня 2008 року № 668/2008 «Про День Хрещення Київської Русі». У 988 році князь Володимир, син князя Святослава, прийняв історичне рішення про хрещення Русі та хрестився сам з дружиною.  А за дійство, яке відбулося у водах Дніпра, коли хрещення прийняли усі, князя люди стали звати «Великим».

Володимир Великий хотів об’єднати землі, централізувати владу, змінити світогляд людей та підкреслити значення православних традицій в історії і розвитку українського суспільства. Згідно з «Повістю минулих літ», київський князь Володимир Святославич під час Хрещення народу промовив таку молитву: «Боже Великий, що сотворив небо і землю! Поглянь на новії люди свої! Дай же їм, Господи, узнати Тебе, істинного Бога, як ото узнали землі християнськії, і утверди в них віру правдиву і незмінную. А мені поможи, Господи, проти врага - диявола, щоб, надіючись на Тебе і на твою силу, одолів я підступи його!».

До цієї важливої події в історії нашої Держави в бібліотеках міста Білгорода-Дністровського представлені історичні книжкові виставки: «Духовного причастя світлий шлях» - в ЦМБ ім. М. Горького, «День Хрещення Русі: погляд через віки» - в культурно-освітньому медіа-центрі бібліотеки ім. О. Пушкіна, «Відлуння давнини глибокої» - в бібліотеці ім. Лесі Українки. А в бібліотеці ім. М. Кропивницького проходять коментовані відео-години «Володимир Великий – творець середньовічної європейської держави».
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 04849 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 04849 2-24-44

Контактний центр:
(цілодобово)
тел. 04848 3-33-33
тел. 067-333-06-23