День пам’яті жертв Голодомору в бібліотеках Білгорода-Дністровського

22-11-2019 10:54 256
категорія: Новини культури


  «Ні труни, ні хрестів І ні тризни!

Прямо в яму, На віки-віків!

Чорна сповідь Моєї Вітчизни

І її затамований гнів»

А. Листопад

Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932-1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.

Відкриті архівні документи ще і ще раз засвідчують, що авторами геноциду, штучного голодомору, фізичного знищення народу стали тодішня правляча влада, радянський політичний режим.

Народ України пам’ятає сторінки свого життя, але з часом відійдуть у небуття свідки тих трагічних подій Великого Голодомору. А тому варто робити все, щоб їх нащадки, особливо молодь, знали про ті лихоліття, свято берегли їх у своїй пам’яті в ім’я того, щоб таке страшне минуле ніколи не повторилось.

Головне у діяльності бібліотек міста по відзначенню чергової річниці Голодомору і вшануванню пам’яті його жертв – донести правду сучасникам про цю трагедію. Тому до цієї дати працівники бібліотеки організували і провели цикл пам’ятних заходів: реквієми, тематичні виставки, акцію «Засвіти свічку».

Спеціалісти бібліотеки ім. Лесі Українки для підопічних міського територіального центру соціального обслуговування провели годину-спомин «Горить свіча – як пам’ять, як сльоза». В бібліотеці ім. М. Кропивницького згадали страшні події 1932-1933 років під час історичної години «Голодомор – чорна сповідь моєї Вітчизни», а в бібліотеці для дітей та юнацтва ім. В. Катаєва впродовж дня демонструвалася віртуальна виставка  «Нехай живі пам’ятають, покоління знають: Голодомор» (https://youtu.be/BOlMw5sEKss).

В 2019 році бібліотеки КУ «Білгород-Дністровська централізована бібліотечна система» отримали книги від «Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» в рамках освітньо-патріотичного проекту «Книги для 100 університетів і бібліотек України». В Проект ініційований інститутом дослідження Голодомору спільно з Всеукраїнською правозахисною організацією «Меморіал» ім. Василя Стуса та громадською організацією ім. Омеляна Ковча. Отриманий бібліотеками міста комплект – рідкісні книги та енциклопедична література, що видавалася не для продажу, використані в підготовці матеріалу до виставок, оформлених з нагоди сумної дати в бібліотеках.

Запрошуємо до бібліотек міста познайомитися з цими виданнями.
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 04849 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 04849 2-24-44

Контактний центр:
(цілодобово)
тел. 04848 3-33-33
тел. 067-333-06-23