День профорієнтаційного інформування «Авеню сучасних професій» в бібліотеці ім. Лесі Українки

27-03-2019 07:16 121
категорія: Новини культури


Вибір професії – один із головних життєвих виборів, який здійснює людина в юному віці. Він має велике значення для самої людини і для суспільства. Вибір професії – це вибір життєвого шляху, вибір долі. Бібліотека ім. Лесі Українки плідно співпрацює з Білгород-Дністровським міськрайонним центром зайнятості. Фахівці центу проводять інформаційні зустрічі, надають профорієнтаційні листівки та буклети, а ще на комп’ютерах в бібліотеці встановлені ярлики швидкого пошуку роботи користувачам. Для того, щоб випускникам шкіл визначитися з питанням, куди поступати, і яка освіта дійсно принесе користь - необхідно орієнтуватися на ринку праці. Фахівці бібліотеки ім. Лесі Українки провели день профорієнтаційного інформування «Авеню сучасних професій». Старшокласникам розповіли про професії, що користуються попитом сьогодні, та які за висновками експертів через декілька років будуть потрібні в нашій країні і в світі. Учні 11 класі ЗОШ №4 взяли участь в інформаційній бесіді «Вибір професії: пора замислитись та поспілкуватись», переглянули тематичну виставку «Сучасні професії», отримали рекомендації «Куди поступати?».

Найпотрібнішими в Україні і в нашому місті є робітничі професії, які мають великий попит на ринку праці, це – водій, слюсар, автомеханік, будівельник, швачка. Найчастіше роботодавець готовий платити більше фахівцям цих галузей, ніж, наприклад, економісту або турагенту. Така тенденція пов’язана з дефіцитом робочих кадрів. Також потрібні ІТ-фахівці, лікарі, провізори, фармацевти, SMM-спеціалісти. Юнаки та дівчата дізналися про атлас професій майбутнього, який нещодавно з’явився - 10 професій з нього можна опановувати вже сьогодні. За прогнозами: сіті-фермер, трейдер альтернативних валют, дизайнер емоцій та інші, будуть потрібні вже до 2020 року.

Бути чи не бути кимось, залежить тільки від бажання людини вчитися, від її наполегливості. І в цьому завжди стануть на допомозі бібліотекарі: поспілкуються, вислухають, підкажуть куди звернутися і що почитати.
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 04849 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 04849 2-24-44