День слов’янської писемності та культури в бібліотеках Білгорода-Дністровського

24-05-2018 16:11 224


Щорічно 24 травня у всіх слов’янських країнах урочисто прославляють святих Кирила і Мефодія - творців слов’янської писемності. І православна церква почитає святих рівноапостольних братів Кирила і Мефодія. Брати були православними ченцями і слов’янську абетку створили у грецькому монастирі. Слов’янська абетка була створена на основі грецької з суттєвими змінами, щоб передати слов’янську звукову систему. Новий алфавіт отримав назву «кирилиця» на ім’я візантійця Костянтина, який, прийнявши чернецтво, став Кирилом. А допомагав йому в богоугодній справі освіти слов’янських народів старший брат Мефодій.

Виникнення письма має надзвичайно важливе значення в історії будь-якого народу. Це одне з найістотніших знарядь культури, яке у просторі і часі розширює функціонування мови. З нагоди цього свята у бібліотеках КУ «Білгород-Дністровська централізована бібліотечна система» до уваги відвідувачів представлені наступні книжкові композиції: «Творці писемності слов’ян» - в бібліотеці ім. О. Пушкіна, «…Наново літери створили» - бібліотеці ім. Лесі Українки, «З глибини віків, з далі неоглядної» - бібліотеці для дітей та юнацтва ім. В. Катаєва, «О, мово моя, як спів солов’я» - бібліотеці ім. М. Кропивницького. Впродовж дня в центральній міській бібліотеці ім. М. Горького демонструвалася слайд-презентація «Пам’ять століть відтворена у слові».

Сподіваємось, бібліотечні заходи, книги та публікації з періодичних видань, представлені в бібліотеках, будуть цікавими й корисними для відвідувачів, адже вони знайомлять з історією виникнення письма, з’ясовують витоки нашої мови, виховують повагу до історичного минулого, почуття поваги до слов’янських учителів, інтерес до вивчення мов і культур.

Збережімо культуру спілкування, культуру мислення, культуру душі!
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 8 (04849) 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 8 (04849) 2-24-44