День української писемності та мови в бібліотеках Білгорода-Дністровського

10-11-2017 11:58 458
категорія: Новини ЖКХ


Державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада - встановлене Указом Президента №1241/97 «Про День української писемності та мови» на підтримку «ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства».

За православним календарем - це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця — письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

Ми – українці! Живемо у вільній і незалежній Державі, розмовляємо рідною українською мовою. Мова у нас красива і багата, мелодійна і щира, як і душа українського народу. Традиційно, щороку до Дня української писемності та мови, в бібліотеках КУ «Білгород-Дністровська централізована бібліотечна система» проводяться святкові заходи. В цьому році були проведені наступні бібліотечні заходи: «Мови велич і краса» – мовознавча панорама в ЦМБ ім. М. Горького, «Слова мов зерна колосу» - коментована книжкова виставка в бібліотеці для дітей та юнацтва ім. В. Катаєва; бібліотекарі бібліотеки ім. О. Пушкіна підготували інформаційну мозаїку «Рідна мово моя, пелюсткова, ти у серці народу» для учнів 4-х класів ЗОШ №11 та в читальному залі бібліотеки - поетичний вернісаж «Відкрий, о рідна мово, свої скарбниці золоті»; «Як море починається з річки, так українське слово з писемності» - з такою назвою відбувся літературний серпантин в бібліотеці ім. М. Кропивницького.
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 8 (04849) 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 8 (04849) 2-24-44