День української писемності та мови в Білгороді-Дністровському

09-11-2017 16:41 212
категорія: Новини міста


День української писемності та мови – свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем – це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописці – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.

Від часів царизму наша мова витримала 48 заборон. Подібного не знає історія жодної мови, жодної держави. Але українська мова вистояла. Сьогодні це свято гуртує українську націю.

У рамках святкування Дня української писемності та мови закладами загальної середньої освіти міста, селищ Затока, Сергіївка проведено цікаві заходи: виховні години «Наша мова – солов’їна», гра-змагання «Буду я навчатись мови золотої» (КЗ НВК «ДНЗ-ЗОШ»), свято «Від кирилиці до сьогодення», мовний квест, перегляд кінострічки «Шляхи історії: Кирило й Мефодій» (ЗОШ №3), поетична п’ятихвилинка «Лунай величне наше слово» (ЗОШ №1), створення творчих проектів «Мова – солов’їна», тематичні диктанти та перекази (НВК «ЗОШ-ліцей»).

У шкільних бібліотеках оформлено тематичні виставки «Солов’їна, барвінкова, українська рідна мова» (КЗ НВК «ДНЗ-ЗОШ»), «Мова солов’їна моя українська» (НВК «ЗОШ-ліцей»).

З метою сприяння утвердженню державного статусу української мови, піднесення її престижу серед учнівської молоді, виховання пошани до культури і традицій українського народу у цей день у школах організовано урочисте відкриття XVIIІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та І (шкільний) етап даного конкурсу.
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 8 (04849) 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 8 (04849) 2-24-44