Екологічний лікбез в бібліотеці для дітей та юнацтва ім. В. Катаєва «Жити в злагоді з природою»

14-04-2017 10:03 354


Квітень у Білгород-Дністровській бібліотеці для дітей та юнацтва імені В. Катаєва традиційно розпочався заходами екологічного спрямування.

Щороку, 15 квітня, у світі відзначають День екологічних знань. Свято було засноване 1992 року, коли на Конференції ООН в Ріо-де-Жанейро (Бразилія) було наголошено на важливості екологічної освіти громадян всіх країн для реалізації довгострокових планів розвитку людства. Український День навколишнього середовища (День довкілля) відзначається в Україні щорічно у третю суботу квітня з 1998 року згідно з Указом Президента України «Про День довкілля» № 855/98. В 2017 році Український День навколишнього середовища (День довкілля) припадає на 15 квітня.

З метою популяризації екологічних знань, екологічного виховання та інформаційної діяльності в галузі екології у бібліотеці пройшов екологічний лікбез «Тільки вічна наша природа байдужість нам не вибачить», присутніми на якому були представники Всеукраїнської Екологічної Ліги: Авксентьєва Ольга Миколаївна – голова Одеської ОО ВЕЛ та голова Білгород-Дністровської міської організації ВЕЛ Ніколаєнко Віктор Степанович.

Захід розпочався з презентації відеосюжету «Екологічні катастрофи сучасного світу» https://www.youtube.com/watch?v=GNaSyQZDbb0, підготовленого співробітниками бібліотеки. Це дало змогу присутнім учням 11 класу міського ліцею пройнятися темою та налаштуватися на серйозну розмову.

А далі мова пішла: про правову екологічну базу, екологічні проблеми України, Одеської області, нашого міста. Гості заходу: Ольга Миколаївна та Віктор Степанович ознайомили з завданням громадської організації «Всеукраїнська екологічна ліга»(ВЕЛ), а саме: радикальна зміна екологічної ситуації в державі, формування нового природоохоронного менталітету, підвищення рівня екологічної освіти та культури громадян, практична природоохоронна робота, поширення інформації про стан навколишнього природного середовища… Бібліотекарі: Ільїна Е., Лазебна Л. зробили огляд екологічної книжкової виставки «Жити в злагоді з природою», яку наповнили печатні видання, подаровані бібліотеці за десятиріччя співпраці з ВЕЛ. Зав’язався цікавий діалог – диспут з питань: чистоти навколишнього середовища у місті, економії енергоресурсів, переробки відходів життєдіяльності…

Наприкінці заходу присутні переглянули віртуальну виставку «Только вечная наша природа равнодушия нам не простит» https://www.youtube.com/watch?v=r9QuUVgYV0Q&t=3s .

Дійшли висновку, що питання екології та захисту Землі від руйнівних процесів глобалізації є питанням виживання людства в цілому та кожної конкретної людини зокрема.

Було побажання – частіше зустрічатися в бібліотеці з питань екології, адже ми є частиною цієї природи, цього квітня, цієї неперевершеної чудової весни!
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 8 (04849) 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 8 (04849) 2-24-44