Формування логіко-математичної компетентності дошкільників засобами ЛЕГО

15-05-2019 13:24 176
категорія: Новини освіти


14 травня 2019 року на базі КЗ «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок)» №9 «Сонечко» селища Сергіївка (завідувач Фетич Марія Дмитрівна) відбулося чергове засідання методичного об’єднання секції вихователів груп молодшого віку на тему: «Формування логіко-математичної компетентності дошкільників засобами ЛЕГО», у якому взяли участь педагоги закладів дошкільної освіти міста Білгорода-Дністровського та селищ Сергіївка, Затока.

У ході роботи вихователі мали можливість переглянути інтегроване заняття в інклюзивній групі з використанням конструктора ЛЕГО «Веснонька-красунечка в гості запросила» (вихователь Братіцел Лідія Іванівна).

Впродовж цікавого заняття, малюки розширили свої уявлення про природу, характерні ознаки весни, відчули її красу у її різних проявах, співпереживали та співчували іншим, долучилися до спільної діяльності, враховуючи побажання та інтереси інших. Основним лейтмотивом заняття було використання цеглинок конструктора «ЛЕГО» та закріплення за допомогою нього знань малят про кількісну лічбу у межах 3, геометричні фігури: круг, квадрат, трикутник, їх характерні особливості. Дошкільнята добре орієнтуються у просторі, називають кольори, знають поняття широкий, вузький, багато, мало, порівну. Також малюки вправлялися у виразному читанні віршів, розрізняли казки за схемами (ТРВЗ) тощо.

Заслуговує на увагу проведення диференційованої роботи з дітьми з особливими потребами. За допомогою асистента вихователя малюки також вправлялися в умінні працювати за вказівкою дорослого, виконувати поставлені завдання та радіти отриманим результатам.

Проведена робота з дітьми викликала у них емоційний відгук, створила позитивний настрій. Заняття мало значний виховний та морально-етичний вплив на дітей та отримало високу оцінку і схвалення колег.

З учасниками заходу проведено міні-тренінгу «Гра з ЛЕГО – механізм партнерської взаємодії педагога з дитиною» у якому вихователі розширили уявлення про можливості використання конструктора ЛЕГО в роботі з дітьми, що викликало у них бажання втілювати в практику роботи отримані знання і вміння.
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 04849 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 04849 2-24-44

Контактний центр:
(цілодобово)
тел. 04848 3-33-33
тел. 067-333-06-23