Інформаційно-роз’яснювальний захід

18-08-2017 15:37 97


За ініціативою Головного управління Держпраці в Одеській області згідно узгодженого плану роботи проведено інформаційно-роз’яснювальний захід з питань реалізації Постанови Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 р.№295 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» з посадовими особами Ренійської міської ради Одеської області (17 осіб).

Захід відбувся у кабінеті мера міста Плєхова І.В.

Ст. інспектор Сорокін І.Б., інформував присутніх про те, що змінами чинного законодавства до статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в України» органи місцевого самоврядування: міські ради обласного значення, об’єднанні територіальні громади, наділені повноваженнями щодо створення нових або покладання контрольних повноваження на діючий виконавчий орган в частині здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, тобто мати інспекторів праці.

Місто Рені не відноситься до категорії тих міст, яким зазначені зміни чинного законодавства дозволяють мати своїх інспекторів праці, але питання легалізації трудових відносин, виплати «білої» заробітної плати є одними з пріоритетних в діяльності міської ради.

Ст. інспектор Сорокін І.Б., який доречи є депутатом цієї ради вже п’яте скликання поспіль, наголосив, що присутнім – посадовим особам міської ради, йому як депутату, як нікому добре відомі джерела наповнення місцевих бюджетів: це податки, в тому числі ті, що пов’язані з виплатою заробітної плати.

Тому всі присутні повинні і на своїх робочих місця, і в побуті роз’яснювати переваги задекларованої праці перед “чорними» та «сірими» схемами працевлаштування, негативні наслідки виплати заробітної плати «в конвертах». Крім того це питання соціального захисту працівників в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, майбутня пенсія працівників.

Присутнім була детально роз’яснена основна мета Пілотної інспекційної кампанії, яка проводиться в рамках Проекту Міжнародної організації праці «Зміцнення системи інспекції праці і механізмів соціального діалогу» та направлена передусім на створення передумов для поширення діяльності Держпраці (в частині інспекції праці) на всі сфери економіки з метою ліквідації такого ганебного явища, як не задекларована праця.

Інспектор наслідки використання незадекларованої праці з наголосом на відповідальність, яка передбачена статтею 265 Кодексу законів про працю України та надав інформацію стосовно вимог і процедур щодо оформлення працівників.

Одночасно було роз’яснено новий Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 р.№295 (набрала чинності 16.05.2017 р.), на підставі якого будуть проводяться інспекційні відвідування та невиїзні інспектування.

Міський голова міста Рені Плєхов І.В. зауважив, що питання наповнення міського бюджету постійно на контролі міської ради. Чим більше буде задекларованих трудових відносин в місті, тім більше буде надходжень до бюджетів.

Ренійська міська рада делегувала свого представнику в створену Ренійською районною державною адміністрацією районну комісію з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення, моніторингу використання земель населених пунктів району відповідно до цільового призначення та виявлення додаткових надходжень до бюджету з тим, щоб впливати на стан контролю за питання додержання законодавства про працю в плані задекларованої праці, виплати «білої» зарплати.

Імпровізованим стендом для розміщення плакату з питань подолання

незадекларованої праці була шафа в кабінеті мера. Присутнім булі роздані інформаційні буклети з цих питань.

За домовленість з мером міста Плєховим І.В. аналогічні заходи запланували найближчим часом провести з трудовими колективами комунальних підприємств міської ради.

Старший інспектор Головного

Управління Державної служби

України з питань праці в Одеській області І.Б.Сорокін
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 8 (04849) 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 8 (04849) 2-24-44