Інформація для населення про зміни в призначенні субсидій з 1 травня 2017 року

15-05-2017 10:23 246


Управління соціальної політики Білгород-Дністровської міської ради інформує, що 01.05.2017 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 року № 300 “ Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України”.

Вищезазначеною постановою внесені зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. №848.

Змінами встановлено, що у разі отримання інформації від підприємств-надавачів послуг про прострочену понад два місяці заборгованість з оплати послуг субсидія на наступний строк не призначається. Якщо протягом двох місяців з дати інформування про непризначення субсидії на наступний строк громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, субсидія призначається з дати закінчення дії попередньої субсидії, в іншому випадку - з місяця, в якому громадянин документально підтвердив сплату заборгованості.

Громадяни, яким призначено субсидію, зобов'язані щомісяця сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії.

Постановою врегульовано наступні питання:

- до сукупного доходу при призначення субсидії не враховується допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;

- під час розрахунку субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг враховуються доходи за чотири квартали, що передують місяцю звернення.

На наступний період (з травня) для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді, враховуються доходи за чотири квартали, що передують місяцю, з якого призначається субсидія, тобто за період з квітня попереднього року по березень поточного року.

У разі коли на час звернення за призначенням субсидії особа є непрацюючим пенсіонером, який декларує відсутність в останньому місяці періоду, за який враховуються доходи, інших доходів, крім пенсії, до її середньомісячного сукупного доходу враховується розмір пенсії за такий місяць.

Субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається виходячи з розміру доходу за попередній календарний рік.

До постанови Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 року № 409 “Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування” Урядом внесено зміни для домогосподарств, які складаються з однієї або двох непрацездатних осіб (пенсіонери, інваліди). На такі домогосподарства норма житла становить 75 кв. метрів.

Внесені зміни в Порядок розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидій (постанова КМУ від 23.08. 2016 р. №534).

З травня 2017 року підлягають поверненню до бюджету невикористанні суми субсидій для відшкодування витрат на оплату послуг з централізованого постачання холодної та гарячої води і водовідведення за особовим рахунком кожного одержувача субсидії. Розрахунок невикористаних сум субсидії проводиться надавачем послуг.

Після закінчення опалювального сезону невикористана сума субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з централізованого опалення (теплопостачання), постачання холодної та гарячої води і водовідведення, послуг з газо- та електропостачання для індивідуального опалення повертається підприємством - виробником/виконавцем такої послуги до бюджету в повному обсязі на підставі акта розрахунку загального обсягу невикористаних сум субсидії.

Частина невикористаної суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з газо-, електропостачання для індивідуального опалення, що в еквіваленті не перевищує вартості (станом на 1 травня нового неопалювального сезону) 100 куб. метрів природного газу або вартості 150 кВт електричної енергії (в разі використання природного газу/електричної енергії для індивідуального опалення), перераховується на особовий рахунок одержувача субсидії в банківській установі або виплачується через відділення поштового зв'язку ПАТ “Укрпошта” на підставі списків таких осіб, які подаються до 1 червня поточного року підприємствами-виробниками/виконавцями послуг з газо-, електропостачання в паперовому та електронному вигляді структурному підрозділу з питань соціального захисту населення та в яких зазначається сума невикористаної субсидії. Перерахування частини невикористаної субсидії на особовий рахунок одержувача субсидії в банківській установі або виплата її через відділення поштового зв'язку ПАТ “Укрпошта” здійснюється структурним підрозділом з питань соціального захисту населення на підставі особистої заяви одержувача, поданої до 1 вересня поточного року.

Відповідно до внесених змін управлінням соціальної політики автоматично (без особистого звернення отримувачів субсидії) з травня буде здійснено перепризначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на наступний строк та розраховано її розміри на неопалювальний період, а з жовтня - на опалювальний період.

Із заявою про призначення субсидії на наступний строк треба подавати заяву і декларацію про доходи заявникам:

- які орендують житло;

- у яких відбулися зміни у складі сім'ї;

- у яких змінився перелік отримуваних житлово-комунальних послуг;

- у яких змінились підприємства-надавачі послуг;

- які здійснили купівлю товарів або оплату послуг на суму понад 50 тис. грн.

Управління соціальної політики Білгород-Дністровської міської ради запрошує громадян міста, смт Сергіївка та смт Затока звертатись за призначенням субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу та твердого палива за адресою: м.Білгород-Дністровський, пров. Офіцерський (Кірова), 8, каб. №3, телефон 2-25-95.
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 8 (04849) 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 8 (04849) 2-24-44