Комісія з обстеження роботи підприємств транспорту щодо організації перевезень пасажирів на автобусних маршрутах загального користування підвела підсумки

06-09-2017 16:43 359


6 вересня 2017 року під головуванням Білгород-Дністровського міського голови Алли Гінак пройшло засідання комісії з обстеження роботи підприємств транспорту щодо організації перевезень пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, створеної розпорядженням міського голови від 03.08.2017 №189.

До присутніх було доведена узагальнена інформація, яку члени комісії зібрали протягом місяця своєї роботи. Зокрема, було зазначено, що на теперішній час в місті Білгороді-Дністровському склалася достатньо соціально-напружена обстановка. З початком курортного сезону приватний перевізник на міських маршрутах ТОВ “АТП-15107”, який одночасно обслуговує міські, приміські та обласні маршрути, катастрофічно до 40-50 відсотків зменшив кількість транспортних засобів на міських маршрутах. Одночасно із зменшенням кількості автобусів перевізник відмовився перевозити громадян пільгової категорії. Почав самостійно визначати кількість пільгових місць в автобусах та на власний розсуд вивісив в салонах оголошення, що всі пільги скасовано. Така поведінка перевізника спровокувала шквал незадоволення, особливо пільгового населення. Протягом липня-серпня 2017 року на адресу виконавчого комітету поступило понад 100 скарг на дії перевізника ТОВ “АТП-15107”.

За результатами візуального та документального контролю членами комісії перевірено виконання договірних відносин підприємствами-перевізниками, а саме наявність транспортних засобів на міських маршрутах загального користування, дотримання розкладу руху та проведено обстеження пасажиропотоку з метою встановлення фактичної кількості перевезення пільгового контингенту та виявлені недоліки в роботі по організації пасажирських перевезень.

Під час перевірок встановлено, що на міських маршрутах, які обслуговує АТП, зменшена кількість автобусів,оборотних рейсів та явно збільшений інтервал руху між автобусами. Екіпіровка автобусів не відповідає встановленим стандартам. Перевізник категорично відмовляє пасажирам в наданні пільгових перевезень, що є порушенням Закону. Увесь рухомий склад не обладнано навігаційними приладами для контролю за розкладом руху, що є порушенням Договору. А саме це дозволяє перевізнику приховано знімати з міських маршрутів транспортні засоби та водночас використовувати їх на приміських та обласних маршрутах. Санітарний стан рухомого складу незадовільний, не здійснюється проведення рухомого складу, робота щодо проведення санітарної обробки здійснюється формально.

Учасники засідання зазначили також, що з боку керівництва АТП-15107 відсутня будь-яка реакція на звернення міської влади. Між тим, від Державної служби України з безпеки на транспорті надійшла відповідь на лист виконкому з повідомленням про проведення перевірки АТП-15107 щодо дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час перевезення пасажирів в частині пільгової категорії громадян. Укртрансбезпека зауважила, що відповідно до Порядку проведення конкурсу на перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів, організатор має право достроково розірвати договір з перевізником.

Враховуючи вищевикладене, комісія вирішила, у зв'язку з порушенням ТОВ “АТП-15107” умов договору, підготувати необхідний пакет документів для розірвання договірних відносин з підприємством.
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 8 (04849) 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 8 (04849) 2-24-44