Літо. Спека. Відпочити би на березі моря! Але роботодавець не надає щорічну відпустку. Мовляв, «багато роботи». Чи є це порушенням законодавства про працю?

18-08-2017 15:45 92
категорія: Управління Держпраці


Надання відпустки є обов’язком роботодавця!

Право на відпустки забезпечується гарантованим наданням відпустки визначеної тривалості із збереженням на її період місця роботи (посади), заробітної плати (допомоги) у випадках, передбачених Законом України «Про відпустки» (далі – Закон про відпустки).

Існує заборона ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом двох років підряд, а також ненадання їх протягом робочого року особам віком до вісімнадцяти років та працівникам, які мають право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами чи з особливим характером роботи (стаття 11 Закону про відпустки).

Порядок, умови надання щорічних відпусток врегульовано статтю 79 Кодексу законів про працю України і статтею 10 Закону про відпустки.

Щорічні відпустки «не сгорають». Строку давності, після якого працівник втрачає право на щорічні відпустки – не має. І, якщо працівник через певні причини не скористався своїм правом на таку відпустку за попередні роки, то він має право хї використати.

Ненадання працівнику щорічних відпусток є порушенням законодавства про працю, за що передбачена кримінальна відповідальність за ст. 172 Кримінального кодексу України та адміністративна відповідальність за ч.1 ст.41 Кодексу України про адміністративні правопорушення, в залежності від тяжкості правопорушення.

Абз. 8 ч. 2 ст. 265 Кодексу законів про працю України встановлено також фінансову відповідальність роботодавця за це порушення законодавства про працю – ненадання щорічної відпустки, - у розмірі мінімальної заробітної плати (3200 грн).

Старший інспектор Головного

Управління Державної служби

України з питань праці в Одеській області І.Б.Сорокін
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 8 (04849) 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 8 (04849) 2-24-44