Малювали, співали, читали та смачно їли на Масляну в бібліотеках Білгорода-Дністровського

28-02-2020 12:36 774
категорія: Новини культури


Неможливо уявити собі завершення зими без традиційного масляного тижня, за який кожен справжній українець встигає з’їсти таку кількість смачних млинців, що вистачить на весь рік. Масляна (Масниця, Колодій) – це одне з найдавніших слов’янських свят і бере свій початок ще з дохристиянських часів. Щороку Масляна приходить у різні дні, тому що не має фіксованої дати, а цілком залежить від святкування Воскресіння Христового та відзначається за тиждень до Великого посту, який, в свою чергу, починається за 7 тижнів до Великодня. У 2020 році православний Великдень святкується 19 квітня. Отже, великий піст починається 2 березня, а масничний тиждень триває від 24 лютого до 1 березня, завершуючись Прощеним Воскресінням.

Бібліотеки міста, як водиться, долучилися до святкування Масниці та нагадали відвідувачам про різноманітні традиції цього свята…

В центральній міській бібліотеці ім. М. Горького відбулися фольклорні посиденьки «Масляна іде, млинці, та мед несе». Бібліотекарі разом із гостями смакували рум’яні млинці, співали українські пісні, малювали святковий колаж, ділилися своїми секретами приготування млинців.

В культурно-освітньому медіа-центрі бібліотеки ім. О. Пушкіна продовж тижня транслювалися відеоролики «Масляну гуляємо, весну зустрічаємо», а тематичні книжкові виставки бібліотеки міста присвятили звичаям, традиціям та обрядам українського народу.

В бібліотеці ім. Лесі Українки для користувачів підготували інформаційний буклет «Смакуємо: поради бібліотечної Масляни»…
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 04849 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 04849 2-24-44

Контактний центр:
(цілодобово)
тел. 04848 3-33-33
тел. 067-333-06-23