Медична реформа у Білгороді-Дністровському та Білгород-Дністровському районі

03-08-2017 10:29 339
категорія: Новини міста


2 серпня 2017 року у Білгород-Дністровській районній державній адміністрації пройшла зустріч Білгород-Дністровського міського голови Алли Гінак, голови райдержадміністрації Сергія Ільченка та голови районної ради Валерія Лобанова. У зазначеному заході також взяли участь представники сфери охорони здоров’я району та міста, фінансисти, керівники структурних підрозділів органів влади.

Під час спілкування обговорювались питання процесу розподілу закладів медичної галузі на первинний та вторинний рівень. Як уже зазначалося, районними закладами сфери охорони здоров’я буде надаватися допомога населенню на первинному рівні. Особливу увагу під час спілкування було приділено питанню збереження робочих місць медичних працівників.

Алла Гінак запевнила всіх присутніх, що в рамках процесу об’єднання, персонал центральної і Старокозацької лікарень буде переведено до міськрайонної багатопрофільної лікарні, що надаватиме послуги мешканцям на вторинному рівні. Це дозволить запобігти скороченню робочих місць та зробити якість медичного обслуговування значно краще.

Актуальним залишається запитання: хто на даному етапі виявиться головним розпорядником фінансів у місті та районі? За наявної системи фінансування кошти виділялися за формульною методикою на одного жителя. Для виконання делегованих повноважень у місті є фінуправління Білгород-Дністровської міськради, у районі відповідний сектор при РДА. При створенні первинного і вторинного рівня медичної допомоги необхідно визначити єдиного скарбника, який зможе приймати трансферти щодо охорони здоров'я. Однак це питання на державному рівні поки що не вирішено.

Начальник фінуправління Білгород-Дністровської міської ради Віктор Мінчев висказав таку думку: “З точки зору надання медичної допомоги, міська база охорони здоров'я є більш вагомою, тому фінансування повинно йти безсумнівно через міський бюджет . Тим більше, що госпітальні округи, які згодом відповідатимуть за охорону здоров'я нашого регіону, все-таки створять на базі міст обласного значення, яким є Білгород-Дністровський. Це вже сьогодні ми бачимо на прикладі створення в Білгороді-Дністровському – як у центрі великого району – однієї з дев'яти на Одещині станцій екстреної медичної допомоги, які фінансуватимуться з обласного бюджету”.

Окрім питань фінансових обговорювали й питання комунальні, щодо приміщень, де розташовані медичні заклади, їх майбутньої приналежності, і також сплати комунальних платежів.
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 8 (04849) 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 8 (04849) 2-24-44