Пенсійний фонд України виконує одну із найважливіших соціальних функцій в державі – здійснює пенсійне забезпечення громадян.

Основними чинниками, які визначають розмір пенсії є стаж роботи та розмір заробітної плати, з якої сплачений єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Тому, для працюючих осіб важливо отримувати заробітну плату офіційно, але на сьогодні деякі роботодавці використовують різноманітні схеми приховування реально виплаченої заробітної плати: нараховують її в мінімальному розмірі або на рівні, нижчому від законодавчо встановленого та виплачують заробітну плату «в конвертах» не роблячи при цьому жодних відрахувань з цих сум до Пенсійного фонду України.

Недотримання роботодавцями законодавства про оплату праці, ведення подвійної бухгалтерії, нелегальна зайнятість з використанням праці працівників без укладення трудових угод - не лише негативно впливають на стан наповнення бюджету Пенсійного фонду України, а також погіршують соціальний захист працівників.

На сьогодні сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування мають всі, хто використовує найману працю, без будь-яких винятків. За осіб, що працюють на підприємствах та організаціях, обов’язок щодо своєчасної та повної сплати єдиного внеску покладено на роботодавця, тобто на посадових осіб. Якщо людина працює у приватного підприємця, то саме підприємець зобов’язаний щомісячно перераховувати до Пенсійного фонду внески від заробітку найманого працівника.

Кожен працюючий повинен турбуватися про свій страховий стаж та з’ясовувати як роботодавець розраховується з Пенсійним фондом. Для цього потрібно звернутися до відділу обслуговування громадян (сервісний центр) Пенсійного фонду за місцем проживання з посвідченням особи, або отримати інформацію через веб – портал Пенсійного фонду України.

Важливо пам’ятати, що від суми сплачених внесків буде залежати розмір пенсії, кожна працездатна особа має бути зацікавлена у власному матеріальному забезпеченні після виходу на пенсію, коли основним джерелом доходів стають пенсійні виплати. Сплачуючи єдиний внесок сьогодні, Ви забезпечите своєчасні виплати пенсій нинішнім пенсіонерам, серед яких наші батьки та близькі люди, та забезпечите собі соціальний захист при досягненні пенсійного віку.

Артишева Ганна

заступник начальника відділу наповнення

бюджету №5 фінансово-економічного управління

головного управління ПФУ в Одеській області
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 04849 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 04849 2-24-44

Контактний центр:
(цілодобово)
тел. 04848 3-33-33
тел. 067-333-06-23