Порядок обчислення заробітної плати визначено у статті 40 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. Оптимізація заробітної плати — це виключення із підрахунку заробітної плати періодів з найнижчим заробітком. Насамперед це період отримання допомоги по безробіттю, будь-які періоди страхового стажу підряд за умови, що в сумі становлять не більш як 10 відсотків тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі. Загалом виключаються не більше як 60 календарних місяців страхового стажу.

Додатково, за бажанням особи, можуть бути виключені періоди догляду за інвалідом I групи або дитиною-інвалідом віком до 16 років, пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, період догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Період, за який враховується заробітна плата, після оптимізації не може бути меншим ніж 60 календарних місяців. Порядок обчислення заробітної плати застосовується одразу під час призначення пенсії. Як правило, оптимізація заробітку здійснюється автоматично.

Заступник начальника

Білгород-Дністровського об’єднаного

управління ПФУ Одеської області

Н.О.Даниленко
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 8 (04849) 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 8 (04849) 2-24-44