В історії кожного народу є дати, трагізм і велич яких залишається в пам’яті на віки і тисячоліття. День 29 січня в історії України нерозривно пов’язаний зі словом Крути – саме там, на залізничній станції на Чернігівщині, у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу.

Саме цій події була присвячена година-реквієм «Бій під Крутами: відомі й невідомі сторінки», на яку військовослужбовців частини А-4217 Білгород-Дністровського гарнізону запросили бібліотекарі Центральної міської бібліотеки ім. М. Горького. Захід був організований спільно з 8-м гарнізонним Будинком офіцерів.

Ведучі заходу – Олена Штереб та Раїса Неручева, розповіли про історію героїв Крут, прокоментували літературний колаж «Бій під Крутами: відомі й невідомі сторінки» та продемонстрували кадри відео-хроніки. Драма Крут – подія надто багатогранна для того, щоб оцінювати її спрощено й однозначно, адже дані історичних документів і матеріалів різні, навіть суперечливі. Тому основний меседж заходу для військовослужбовців – героїчна оборона станції Крути далекого 1918 року стала своєрідним символом боротьби за самостійну державу та героїчного супротиву української молоді.

Подвиг юних українців залишив свій друкований відбиток в книгах та журналах, які надходять до бібліотек міста. Для користувачів бібліотек оформлені літературні панорами: «Біль, яку не лікують роки» - в бібліотеці для дітей та юнацтва ім. В. Катаєва, «Ніколи не забути цих юних душ нескорений політ» - в бібліотеці ім. О. Пушкіна, «Дзвони пам’яті: бій під Крутами» - в бібліотеці ім. Лесі Українки. А в бібліотеці ім. М. Кропивницького пройшла історична година «Волі народної дзвін» і оформлена пам’ятна поличка «Понад Крутами - вічність у сурми сурмить».
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 04849 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 04849 2-24-44