ПИТАННЯ - ВІДПОВІДІ

27.04.2017 12:43 53


Працювала на посаді медичної сестри інфекційного відділення ЦРЛ, під час перерахунку пенсії період перебування у відпустці по догляду за дитиною до 1,5 року було враховано календарно. Чи правомірно це?

Згідно зі статтею 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» страховий стаж враховується в одинарному розмірі, крім випадків, передбачених цим Законом. Періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом (до 01.01.2004р.), зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.

Відповідно до статті 60 Закону України «Про пенсійне забезпечення» (далі Закон 1788) робота в лепризорних і протичумних закладах охорони здоров’я, у закладах (відділеннях) з лікування осіб, заражених вірусом імунодефіциту людину або хворих на СНІД, в інших інфекційних закладах (відділеннях) охорони здоров’я, у патологоанатомічних і реанімаційних відділеннях закладів охорони здоров’я, а також у психіатричних закладах охорони здоров’я зараховується до стажу роботи у подвійному розмірі.

Тобто страховий стаж до 1 січня 2004 року обчислюється з урахуванням норм статті 60 Закону 1788. У подвійному розмірі було враховано стаж роботи в інфекційному відділені лікарні до 1 січня 2004 року. При цьому пільгове обчислення правомірно здійснено лише за періоди, коли працювали в інфекційному відділені (період перебування в частково оплачуваній відпустці по догляду за дитиною враховується календарно).




Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
e-mail:bd_vvp@ukr.net
тел. 8 (04849) 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 8 (04849) 2-24-44