Законом України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” передбачено, що сума пенсії що належали пенсіонерові і залишилася недоотриманою у зв'язку з його смертю, виплачується — по місяць смерті включно членам його сім'ї, яки проживали разом з пенсіонером на день його смерті, у тому числі непрацездатним членам сім'ї, зазначеним у частині другої статті 36 вказаного закону, яки знаходилися на його утриманні, незалежно від того проживали вони разом з померлим пенсіонером чи не проживали. Згідно частині другої статті 36 Законом України “ Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування непрацездатними членами сім'ї вважаються:

1) чоловік (дружина), батько, мати, якщо вони є інвалідами або досягли пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону;

2) діти ( у тому числі діти , яки народилися до спливу 10 місяців з дня смерті годувальника) померлого годувальника, яки не досягли 18 років або старше цього віку, якщо вони стали інвалідами до досягнення 18 років. Діти, яки навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх навчальних закладах системи загальної середньої освіти, а також професійно -технічних вищих навчальних закладах- до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років, та діти - сироти — до досягнення ними 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні.

Органи пенсійного фонду при оформленні допомоги на поховання, в обов'язковому порядку, разам з разовим дорученням на виплату допомоги на поховання, надають довідку про розмір недоотриманої пенсії померлого пенсіонера, якщо вона є.

Для виплати недоотриманої пенсії у зв'язку зі смертю пенсіонера, який отримував пенсію в Білгород - Дністровському відділу з питань виплати пенсій №4 управління з питань виплати пенсій головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, членам сім'ї необхідно звернутися с заявою на виплату недоотриманої пенсії до Білгород-Дністровського відділу обслуговування громадян управління обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, яке знаходиться за адресою вул. Єврейська, 28 ( Кірова, 28).

До заяви про виплату недоотриманої пенсії померлого пенсіонера обов'язково додається свідоцтво про смерть, документи які підтверджують родинні стосунки,. Непрацездатним членам сім'ї зазначеним у частині другої статті 36 Закону, подаються документи, яки засвідчують, що вони перебували на утримання померлого пенсіонера. Члени сім'ї надають паспорт , довідку про присвоєння ідентифікаційного номеру довідку уповноважених органів з місця проживання про те що на день смерті померлого пенсіонера члени сім'ї проживали разом з померлим пенсіонером та вели спільне господарство.

Належність до кола членів сім'ї (діти, батьки, подружжя) підтверджуються штампами у паспорті, або свідоцтвом про народження, або свідоцтвом про шлюб, або рішенням суду. За документи, що підтверджують спільне місце проживання, приймається паспорт заявника із реєстрацією адреси проживання, спільної з пенсіонером.

Виплата недоотриманої пенсії здійснюється вищезазначеним категоріям заявників разовим дорученням у разі звернення протягом шести місяців з дня відкриття спадщини (днем відкриття спадщини є день смерті особи, або день з якого вона оголошується померлою).

У разі звернення кількох членів сім'ї, яки мають право на отримання суми недоотриманої пенсії у зв'язку зі смертю пенсіонера, належна їм сума пенсії ділиться між ними порівну.

У разі відсутності членів сім'ї, яки мають право на отримання суми недоотриманої пенсії у зв'язку зі смертю пенсіонера, або не звернення ними за виплатою вказаних суми протягом шести місяців з дня відкриття спадщини, сума пенсії що належали пенсіонерові та залишилася недоотриманою у зв'язку з його смертю, входить до складу спадщини. Документом, що підтверджує статус спадкоємця, є свідоцтво про право на спадщину, де спадковим майном зазначено пенсію померлого пенсіонера.

У випадку, якщо померлий пенсіонер не був зареєстрованої на підконтрольній території, або помер на непідконтрольній території, особа яка звертається по недоотриману пенсію, подає всі необхідні документи , в тому числі свідоцтво про смерть, яке видано територіальними органами Міністерства юстиції України, в разі необхідності, власну довідку про взятті на облік внутрішньо переміщеної особи.

Начальник Білгород - Дністровського відділу з питань виплати пенсій №4 Прозорова С.С.
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 04849 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 04849 2-24-44

Контактний центр:
(цілодобово)
тел. 04848 3-33-33
тел. 067-333-06-23