Прес-конференція керівників КП “Акермантурінвест” О. Моги та краєзнавчого музею Т. Білої

25-06-2020 09:24 330
категорія: Новини міста


24 червня 2020 року директор комунального підприємства “Акермантурінвест” Олег Мога та директор краєзнавчого музею Тетяна Біла провели спільну прес-конференцію для журналістів місцевих ЗМІ, під час якої інформували щодо перспектив створення у Білгороді-Дністровському віртуального музею та 3-D моделі «Антична Тіра».

Як зазначив О. Мога, це стане можливим завдяки гранту на суму 450 тис. грн. від Українського культурного фонду, який виграло комунальне підприємство “Акермантурінвест”. Реалізація проекту "Віртуальний музей і 3-D модель пам'ятки археології національного значення городище «Антична Тіра»" вже розпочалася з роботи київської організації AERO 3D, що відвідала місто та здійснила фотографування об’єкту задля подальшого створення віртуальної екскурсії.

За словами Олега Моги, задум також передбачає зібрати та відцифрувати якомога більше артефактів, які були знайдені на городищі Тіра та наразі зберігаються у різних музеях України та за кордоном.

Про знахідки з розкопок, які є в наявності у Білгород-Дністровському музеї, розповіла Тетяна Біла. Перш за все, вона зазначила, що заклад завжди відкритий для співпраці, тому його працівники залюбки беруть участь у різноманітних проектах та допомагають втіленню у життя креативних ідей.

“Майже всі експонати, які зберігаються у фондах Білгород-Дністровського музею, були знайдені під час розкопок на городищі Тіра у 50-60-ті роки, - підкреслила Т. Біла. - За останні 20-30 років, на жаль, до музею нічого не передано”.

Директор краєзнавчого музею продемонструвала учасникам прес-конференції унікальні знахідки та розповіла про них цікаві факти. Їх використання у проекті “Віртуальний музей і 3-D модель пам'ятки археології національного значення городище «Антична Тіра»” викличе інтерес і до історії стародавнього міста, і до самої пам’ятки, і до краєзнавчого музею, що у підсумку збільшить кількість туристів, підкреслила Тетяна Біла.

Демонструвати віртуальну екскурсію відвідувачам, за словами директора КП “Акермантурінвест” Олега Моги, будуть у тимчасовому павільйоні, який розміститься біля городища Тіра.

Тетяна Біла та Олег Мога відповіли на питання журналістів. Більш докладно з матеріалами прес-конференції можна дізнатися у газеті “Торнадо-прес”, передачах Першого муніципального каналу, публікаціях інтернет-сайтів “Наше місто” та “Бессарабія інформ”.
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 04849 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 04849 2-24-44

Контактний центр:
(цілодобово)
тел. 04848 3-33-33
тел. 067-333-06-23