Презентація конкурсу міжнародного фонду Відродження: 'Посилення правових можливостей ромів задля сприяння інклюзії в місцеві громади і протидії дискримінації ромського населення' в Білгороді-Дністровському

25-07-2017 18:35 157
категорія: Новини міста


25 липня 2017 року у Білгороді-Дністровському представниками міжнародного фонду "Відродження" проведена презентація конкурсу: «Посилення правових можливостей ромів задля сприяння інклюзії в місцеві громади і протидії дискримінації ромського населення».

Презентацію провели: @Ольга Жмурко - Директор Ромської програмної ініціативи Міжнародного Фонду «Відродження», Ольга Гальченко – Координатор Програмної ініціативи “ Права людини та правосуддя ” Міжнародного Фонду «Відродження», @Євген Попов – Керівник Південноукраїнське представництво міжнародного фонду "Відродження".

Роми залишаються дискримінованою національною меншиною в Україні за етнічною та соціальною ознаками. Причинами упереджень щодо ромів і наявних обмежень в реалізації ними громадянських прав часто є їхня сегрегація - проживання в компактних і стихійних поселеннях у різних регіонах України, а також традиційні особливості внутрішнього соціального устрою ромських громад.

Серед причин такого стану речей правозахисники і громадські активісти також відзначають відсутність стійкого діалогу між самими ромськими громадами, їхніми не-ромськими сусідами, місцевою владою та органами правопорядку. Це стає особливо відчутно в умовах реформи децентралізації (наприклад, у сфері освіти та медицини). Через недостатній рівень інклюзії ромів у соціально-економічне життя громад їхні потреби не є пріоритетними для органів місцевого самоврядування. Відтак це призводить до продовження ізоляції ромів у місцевій громаді. Одним з соціально небезпечних наслідків цього для цілого українського суспільства є прояви насильства по відношенню до них.

Спільно з ромськими активістами, освіченою ромською молоддю, іншими громадськими активістами та представниками органів місцевого самоврядування Міжнародний фонд «Відродження» наполегливо шукає підходи до вирішення зазначених проблем. З 2012 року Фонд надає підтримку Центрам правової інформації у ромських громадах. За цей період такі Центри були створені у Закарпатті (у 4 громадах), в Черкаській області (у 2 громадах), в Одеській області (у 2 громадах), а також у Чернігові, Харкові, Житомирі та Дніпрі. Завдяки роботі ромської освіченої молоді Центри правової інформації отримали довіру місцевих жителів. Тисячам ромам-клієнтам центрів, а також місцевим жителям інших національностей, надано допомогу в оформленні ідентифікаційних документів та соціальних виплат, налагоджено взаємодію з місцевою владою щодо вирішення питань покращення інфраструктури компактних поселень, покращено комунікацію жителів з правоохоронними органами тощо.

З метою реалізації цих завдань оголошується конкурс проектів, спрямованих на подолання соціальної ізоляції ромського населення; залучення ромів до процесів самоврядування у місцевих громадах через механізми посилення правових можливостей ромського населення.

Конкурс триває до 1 вересня 2017 року.

Учасники конкурсу: зареєстровані неприбуткові та благодійні організації, громадські об’єднання, які представляють ромські громади,працюють або планують працювати в їхніх інтересах згідно зазначених цілей конкурсу.

Максимальний розмір гранту складає 400 тисяч гривень, а загальний бюджет конкурсу 3 млн.гривень.

У заході взяли участь представники Білгород-Дністровської міської ради: заступник міського голови Галина Архипенко, представники управління охорони здоров'я, соціальної політики, економічного розвитку, з питань надання адмінпослуг, служби у справах дітей, представники районної державної адміністрації управління соціального захисту, голова Одеського обласного ромського конгресу Сергій Єрмошкін, голова громадської ромської організації "Нево Дром" Сергій Флора, голова болгарського національно-культурного товариства Віктор Мінчев, представники інших громадських організацій та засобів масової інформації міста.
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 8 (04849) 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 8 (04849) 2-24-44