Презентація Освітнього центру Верховної Ради України

08-05-2019 07:14 83
категорія: Новини освіти


6 травня 2019 року в Одеській національній науковій бібліотеці відбулася презентація Освітнього центру Верховної Ради України, організована Програмою USAID РАДА у партнерстві з Асоціацією народних депутатів України, Одеською національною бібліотекою та Одеською академією неперервної освіти Одеської обласної ради з метою презентації та популяризації діяльності Освітнього центру ВРУ. Метою освітнього парламентського центру є підвищення обізнаності громадян, в тому числі школярів та студентів, щодо принципів демократії, структури та функцій парламенту.

Міську Раду лідерів учнівського самоврядування "Тірас" представляли Вікторія Юсупова, президент ЗЗСО №1, Аліна Музика, президент НВК "школа-гімназія", Вікторія Карай, президент ЗЗСО № 5 та Цвікова Н.О., заступник директора з НВР КЗ МЦДТ, координатор Ради лідерів учнівського самоврядування "Тірас". Ініціатором участі лідерів учнівського самоврядування у даному заході стала Людмила Паращенко, Національний координатор проекту М18, Голова ГО "Агенція розвитку освітньої політики", котра з командою регіональних координаторів під час презентації проекту у Верховній Раді України у січні 2019 року окреслила перспективні напрямки співпраці з тоді ще анонсованим Освітнім центром ВРУ у здійсненні спільних заходів з розвитку політичної обізнаності дітей та молоді.

З вітальним промовами виступили Енн Хоппер, заступниця Директора Відділу сприяння розвитку демократії та врядування Регіональної Місії USAID в Україні та Білорусії, Андрій Шинькович, народний депутат України VIII скликання, Президент асоціації народних депутатів України, Ігор Когут, директор Програми USAID РАДА, Ірина Бірюкова, Генеральний директор Одеської національної наукової бібліотеки, та Любов Задорожна, в.о. ректора Одеської академії неперервної освіти Одеської обласної ради. Виступаючі зазначили, що переосмислення ролі громадянської освіти, зокрема і політичної обізнаності дітей та молоді, в контексті демократизації України нині набуває особливої актуальності. Адже ефективність використання громадянами партисипативних практик демократії значно залежить від рівня сформованості у них громадянських компетентностей, тобто і рівня політичної обізнаності.

Також в цей день був проведений перший урок-презентація діяльності Верховної ради України. Урок був проведений Мариною Терещук, керівницею Освітнього центру Верховної Ради України, у партнерстві з Марією Гриньовою, методистом науково-методичної лабораторії соціального партнерства та міжнародної діяльності Одеської академії неперервної освіти Одеської обласної ради, керівницею Одеської обласної школи громадянської партисипації дітей та дорослих «УСі В ДІЇ!».

В рамках заходу відбулося відкриття експозиції «Рада Інфо», яка протягом 6-8 травня діятиме в Одеській національній науковій бібліотеці, а також експозиції навчально-методичних ресурсів з освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини, які використовуються у формальній та неформальній освіті Одещини в рамках реалізації міжнародного проекту за розвиток громадянської активності дітей та молоді в Східній Європі «М18: Ми можемо більше!» та швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU».

Підсумком дня стало усталення думки про те, що для становлення України як правової та демократичної держави ми усі: влада, школа, громада, молодь та дорослі, - маємо бути партнерами і діяти у відповідності до вислову «Ми усі разом працюємо на спільну користь». Адже разом ми можемо більше!
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 04849 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 04849 2-24-44

Контактний центр:
(цілодобово)
тел. 04848 3-33-33
тел. 067-333-06-23