Про діяльність служби у справах дітей Білгород-Дністровської міської ради - на прес-конференції її начальника Тетяни Бабич

22-01-2018 09:42 223


19 січня 2018 року начальник служби у справах дітей Тетяна Бабич провела прес-конференцію для представників місцевих ЗМІ, під час якої проінформувала про діяльність служби у справах дітей Білгород-Дністровської міської ради за підсумками 2017 року.

Діяльність служби у справах дітей спрямована на захист прав та законних інтересів дітей, зокрема дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Діти, які опинилися в складних життєвих обставинах, перебувають на обліку в службі у справах дітей міської ради з причини ухилення батьків від виконання батьківських обов’язків.

На початок 2017 року на обліку перебувало 29 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Протягом року на облік поставлено 18 дітей з 11 сімей. З вказаної кількості протягом року в центрі соціально-психологічної реабілітації дітей перебувало 14 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, що є найбільшим показником за останні роки.

Питання безвідповідального ставлення батьків до забезпечення всебічного розвитку, навчання та виховання дітей виносяться до розгляду на засідання координаційної ради служби у справах дітей та комісії з питань захисту прав дитини при виконавчому комітеті міської ради. Рішенням виконавчого комітету Білгород-Дністровської ради від 21.09.2017 року №456 створено координаційну разу з питань профілактики бездоглядності, безпритульності, правопорушень та інших негативних явищ у дитячому середовищі. Загалом проведено 6 засідань координаційних рад. Відповідно до прийнятих рішень ініційовано притягнення 14 батьків до адміністративної відповідальності за ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення (невиконання батьківських обов’язків) та попереджено про відповідальність 11 батьків.

Виконавчим комітетом Білгород-Дністровської міської ради, як органом опіки та піклування, до Білгород-Дністровського міськрайонного суду подано 5 позовів про позбавлення батьків батьківських прав відносно 10 дітей та 1 позовну заяву про відібрання трьох дітей без позбавлення матері батьківських прав. Всі позови судом задоволено.

На кінець 2017 року на обліку перебуває 18 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. На жаль, кількість дітей вказаної категорії зменшилася з причини позбавлення батьків батьківських прав. Повернуто в рідну сім’ю лише 6 дітей, які перебували в центрі соціально-психологічної реабілітації дітей. На кінець року 2 дітей перебувають в центрі соціально-психологічної реабілітації дітей, відносно яких на засіданні комісії з питань захисту прав дитини розглянуто питання щодо доцільності позбавлення батьків батьківських прав.

На кінець 2016 року на обліку перебувало 97 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Протягом 2017 року статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, отримали 18 дітей. За результатом проведеної роботи ситуація щодо влаштування дітей наступна:

- усиновлено 2 дітей;

- під опіку влаштовано 2 дітей;

- 1 дитина набула повної цивільної дієздатності;

- в закладах на повному державному забезпеченні - 11 дітей;

- за заявою в сім'ї родичів – 2 дітей

На жаль, з 18 виявлених в поточному році дітей, на повне державне утримання влаштовано 11 дітей, в т.ч. 2 родинні групи по 3 дітей, 2 родинні групи по 2 дітей.

Протягом 12 місяців 2017 року в ССД Білгород-Дністровської міської ради на обліку кандидатів в усиновлювачі перебувало 4 сімейні пари та 2 одиноких громадян. На кінець року знято з обліку 2 подружні пари та 2 одиноких громадян у зв’язку з усиновленням дітей; 1 подружня пара знята з обліку за заявою. Таким чином, на даний час на обліку перебуває 1 подружня пара.

На кінець 2017 року на первинному обліку дітей, які залишилися без батьківського піклування, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, перебувають 100 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. В державні заклади влаштовано16 дітей.

Значна увага приділяється питанню забезпечення соціальним житлом осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які повертаються з інтернатних закладів. На виконання рішення Білгород-Дністровської міської ради від 08.06.2017 р. №327-VІІ «Про забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб та молоді з їх числа на 2017-2018 роки» в поточному році за кошти міського бюджету завершено реконструкцію нежитлових приміщень по вул. Перемоги, 23, які переобладнано в три окремі однокімнатні квартири, а також зроблено ремонт двох квартир по вул. Перемоги, 14.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 15.11.2017 року №877 «Про затвердження Порядку та умов надання у 2017 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво/капітальний ремонт/реконструкцію малих групових будинків, будинків підтриманого проживання, будівництво/придбання житла для дитячих будинків сімейного типу, соціального житла для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, виготовлення проектно-кошторисної документації» в місті придбано дві однокімнатні квартири за рахунок держаної субвенції в сумі 617614 гривень, а також близько 75 тисяч гривень виділено з міського бюджету. Зазначені квартири є об’єктами нерухомості житлового фонду соціального призначення для подальшого проживання осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Таким чином, протягом 2017 року реалізовано основні завдання міських програм «Забезпечення прав дитини на період до 2020 року» та «Забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб та молоді з їх числа на 2017-2018 роки», спрямовані на попередження дитячої бездоглядності, безпритульності та профілактики соціального сирітства.

Тетяна Бабич відповіла на питання журналістів. Більш докладно з матеріалами прес-конференції можна ознайомитися в газетах “Слово Придністров'я”, "Наше місто", “Торнадо-прес”, передачах радіомовлення “Новини Придністров'я” та телеканалу “Південна хвиля”.
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 8 (04849) 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 8 (04849) 2-24-44