Про призначення житлової субсидії на домогосподарства, в яких зареєстровані особи мешкають за кордоном

05-12-2018 09:10 91
категорія: Соцзахист


Відповідно до п. 7 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 р. № 848 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2018 р. № 329), житлову субсидію не може бути призначено у разі, коли член домогосподарства, або члени сім'ї із складу домогосподарства перебували за кордоном сукупно більше 60 днів протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії (крім випадку, якщо працездатні особи документально підтвердили шляхом надання легалізованих в Україні документів набуття страхового стажу в інших країнах, з якими укладено договори про соціальне забезпечення, перелік яких розміщується на офіційному веб-сайті Мінсоцполітики).

До 60-денного періоду перебування за кордоном не включаються дні службового відрядження, лікування або навчання за кордоном, що підтверджується відповідними документами.

Разом з тим, відповідно до ст. 405 Цивільного Кодексу України, член сім'ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім'ї без поважних причин понад один рік.

Частиною 1 статті 15 Цивільного кодексу України передбачено, що кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Враховуючи, що до управління соціальної політики та на адресу вищестоящих органів надходять численні скарги щодо відмови в призначенні субсидій, оскільки в домогосподарствах зареєстровані особи, що проживають або працюють за межами України, рекомендуємо таким сім'ям з метою визнання осіб проживаючих за кордоном такими, що втратили право на користування житлом - звертатись із відповідним позовом до суду.

Рішення суду із зазначеного приводу є підставою для законного призначення субсидій.

За додатковою інформацією звертайтеся до управління соціальної політики Білгород-Дністровської міської ради за адресою: провулок Офіцерський, 8, кабінет № 3, за телефоном 2-25-95.
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 04849 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 04849 2-24-44