Про проходження медичної реформи на селекторної нараді з заступником Міністра охорони здоров’я

05-07-2017 12:40 215


Начальник управління охорони здоров’я Тетяна Сибірцева та головний лікар КУ "Білгород-Дністровська міськрайонна багатопрофільна лікарня" Ігор Десятник взяли участь у селекторної нараді з заступником Міністра охорони здоров’я Павлом Ковтонюком.

«Повністю реформа, яка передбачена законопроектом 6327 почне працювати з 2020 року. У лікарень є два роки, щоб поступово перейти на нову модель. Кілька тижнів тому уряд затвердив бюджетну резолюцію, в якій забезпечує нашу реформу додатковим фінансуванням у розмірі 25 млрд грн на три роки. Ці гроші – це половина тих коштів, які є зараз в системі. Вони призначені на оплату медичних послуг лікувальним закладам. У нас є впевненість у тому, що ми сміливо йдемо в реформу», - наголосив заступник Міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.

В Одеському регіоні 32 медичні заклади знаходяться на обласному підпорядкуванні, з них 12 реорганізуються з бюджетних установ у комунальні некомерційні підприємства. Про це повідомив начальник департаменту охорони здоров’я ОДА В’ячеслав Полясний під час селекторної наради з заступником Міністра охорони здоров’я Павлом Ковтонюком.

«Перехід на некомерційну форму - це процес добровільний. Ті медичні заклади, які знаходяться на обласному підпорядкуванні ми плавно переведемо на нову форму до середини 2018 року. Це дасть їм більше свободи, вони зможуть легально залучати кошти, які надходитимуть від громадян. Отже, мають змогу вкладати гроші у розвиток своєї інфраструктури. Вони матимуть власний фінансовий план, що дозволить більш ефективно розпоряджатися коштами. Також необхідно розширити кількість платних послуг. Комунальні підприємства зможуть сформувати їх перелік та легально, через касу, отримувати кошти у заклад», - зазначив В’ячеслав Полясний.

У ході наради були заслухані звіти щодо виконання закону про автономізацію медичних закладів у різних областях України. А також розібрали питання, які хвилюють лікарів на місцях у зв’язку з реформуванням медицини. Наприклад, чи будуть закриватися лікарні та чи вистачить грошей на утримання закладу, який перейде на постачання медичних послуг.
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 8 (04849) 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 8 (04849) 2-24-44