Про роботу Білгород-Дністровського управління Пенсійного фонду - на брифінгу його начальника Гульнур Ядвіги

14-02-2018 16:31 260


14 лютого 2018 року начальник Білгород-Дністровського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Одеській області Гульнур Ядвіга провела брифінг для представників засобів масової інформації.

Перш за все, вона проінформувала про реорганізацію управління.

- Останнім часом у медіа-просторі з’явились повідомлення про нібито ліквідацію органів Пенсійного фонду. Хочу зазначити, що дана інформація не відповідає дійсності. Мешканці нашого міста та району можуть залишатися спокійними: їхнього права на отримання пенсійних послуг обмежено не буде, - підкреслила Г. Ядвіга.

Втім, перетворення в органах Пенсійного фонду дійсно відбуваються. І вони обумовлені необхідністю змінити на краще ситуацію з обслуговуванням, дадуть можливість максимально наблизити пенсійні послуги до громадян, розвантажити черги, у більш стислі терміни обробляти заяви на призначення, перерахунок пенсій тощо.

Тому минулого року Уряд ухвалив постанову про зміни структури органів Фонду. Реорганізація передбачає створення одного управління, де будуть зосереджені всі адміністративно-управлінські функції: кадрова, юридична, бухгалтерська служби тощо. Натомість колишні місцеві управління функціонуватимуть як підрозділи з обслуговування громадян. Більше того, зростатиме також і кількість віддалених робочих місць та агентських пунктів, де можна буде отримати якісні пенсійні послуги. Вони будуть організовуватись у відділеннях пошти, банках, ЖЕКах, бібліотеках тощо. Отже, кожен мешканець міста та району зможе скористатися послугами фахівця Фонду у зручному для нього місці.

В ході брифінгу Г. Ядвіга підвела підсумки роботи у 2017 році щодо виконання бюджету та завдань, покладених на Білгород-Дністровське об’єднане управління ПФУ Одеської області. Зокрема, відповідно до плану на фінансування виплати пенсій спрямовано 621,1 млн. грн. Пенсійні виплати своєчасно та в повному обсязі отримували 29759 осіб. Призначено пенсії 1074 громадянам. Проведено 2711 індивідуальних перерахунків, що на 356 більше порівняно з попереднім роком.

У зв'язку із набранням чинності Закону України від 3 жовтня 2017 року №2148 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» управлінням здійснено перерахунок раніше призначених пенсій (осучаснення пенсій) з використанням єдиного показника заробітної плати, який використовується для призначення пенсій в 2017 році на рівні 3764,40 грн. та показника вартості одного року страхового стажу на рівні 1 відсотка. Крім того, проведено підвищення прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб до 1452 грн. Відповідно до зазначеного закону відновлено виплату пенсій 868 працюючим пенсіонерам у повному обсязі.

За результатами перерахунку підвищено пенсії 28936 пенсіонерам (97,2%). Середній розмір пенсії збільшився до 2039,94 грн. проти 1626,06 грн. до перерахунку, середнє підвищення пенсійної виплати складає - 413,88 грн. В автоматичному режимі переведено із “спеціальних” законів 103 особи. Звернулись з заявами на переведення із “спеціальних” законів 40 осіб, прийнято рішень по 40 справам. Переведено з пенсії по інвалідності або в разі втрати годувальника внаслідок трудового каліцтва або профзахворювання за матеріалами пенсійних справ 87 осіб.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 15.11.2017 №851 “Про внесення змін до Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” проведено перерахунки пенсій 2 особам, середній розмір підвищення - 5417,50 грн. Після проведених перерахунків середній розмір пенсії склав 2034,07 грн, що на 40% вище прожиткового мінімуму, встановленого для непрацездатних громадян. Щомісячно забезпечено виплатою пенсій 314 осіб, які тимчасово переїхали з Донецької та Луганської областей.

В управлінні прийом здійснюється в відділі обслуговування громадян (крім особистого прийому). Протягом 2017 року відділом з обслуговування громадян надано понад 35 тисяч послуг, з них з питань призначення пенсій - 3405, перерахунку пенсій - 3733, надано консультацій з питань пенсійного забезпечення - 9208, видано 10559 повідомлень та довідок.

На брифінгу Гульнур Ядвіга торкнулася тем призначення пенсії за віком, за вислугу років, перерахунку пенсій в 2018 році. Більш докладну інформацію можна отримати в газетах “Торнадо-прес”, “Наше місто”, передачах радіомовлення “Новини Придністров'я”, телеканалів “Південна хвиля” та “Бессарабія ТБ”.
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 8 (04849) 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 8 (04849) 2-24-44