Про субсидії-нарахування, перерахунок, повернення до бюджету

07-07-2017 15:24 352


7 липня 2017 року начальник відділу виплат та допомог управління соціальної політики Білгород-Дністровської міської ради Валентина Ніколаєва під час брифінгу розповіла представникам засобів масової інформації про стан справ по нарахуванню та перерахункам субсидій у Білгороді-Дністровському.

З 27 березня 2017 року ведеться прийом громадян на призначення субсидії для придбання вугілля і газу балонного. Вже подали заяви 869 сімей (призначено-839) (в 2016 році-1140). Цей вид субсидії призначається на календарний рік - з місяця звернення за кінець року. Доходи в розрахунок беруться за минулий календарний рік. Для розрахунку субсидії затверджені ціни Одеської обладміністрацією на 2017 рік. Вартість 1 тонни вугілля - 2162 грн, 1 балон -216,20.

Станом на 01 липня 2017 р виплачена субсидія 238 одержувачам на суму 804,2 тис.грн. Заборгованість становить 1млн. 864Тис.грн. У міру надходження грошей з Держбюджету субсидія буде виплачена.

На 1 травня термін дії всіх субсидій закінчився, і на наступний термін, без звернення громадян, які вже оформляли субсидію в попередньому терміні, буде перепризначено субсидії.

Фахівці управління:

- перереєстрували всіх одержувачів субсидій, їх 4000;

- зробили запити по всіх постачальників послуг, але ще не все відповіли.

- запити в Фіскальну службу, Пенсійний фонд.

Ці запити обробляються під час розгляду кожного особової справи індивідуально.

З 17 червня 2017 року (після отримання програмного забезпечення і відповідей з фіскальної служби проводитися перепризначення субсидії на наступний термін, на 12 місяців, з травня 2017 року по квітень 2018 року і розраховується субсидія на не опалювальний період з травня по вересень.

При цьому фахівці управління аналізують при призначенні субсидії кожного одержувача, тому що в перебігу періоду, за який враховуються доходи, у зареєстрованих осіб, можливо відбулися зміни стосовно джерела доходу або відсутня інформація про задекларовані доходи по даним фіскальної служби.

Постановою КМУ від 26 квітня 2017 року № 300 внесено зміни до Положення щодо розрахунку доходу, а саме субсидія призначається виходячи з середньомісячного доходу осіб за чотири квартали перед місяцем з якого призначають субсидію.

Так, в травні 2017 року для домогосподарств, які отримували субсидію в попередньому терміні, враховуються доходи за 4 квартали - з квітня 2016 року по березень 2017 року.

- для працездатних осіб, які не працюють в розрахунок -2 прожиткові мінімуми (з 1 січня - тисячу п'ятсот сорок чотири грн, з 1 травня 1624 грн;

- у кого зарплата менше прожиткового мінімуму у розрахунок приймається 1 прожитковий .;

- у кого середньомісячний дохід менше прожиткового, але отримує пенсію, стипендію, допомоги на народження, допомогу інвалідам, допомогу з безробіття, у розрахунок субсидії включаються фактичні розміри доходів.

Для непрацюючих пенсіонерів в розрахунок на субсидію враховується пенсія за останній місяць періоду за який враховуються доходи.

Також дана можливість для домогосподарств складаються з непрацездатних осіб одного, двох осіб (це пенсіонери, інваліди, неповнолітні діти) на площу 75 кв.м без звернення на комісію. Норма площі на субсидію 48,87 кв.м +13, 65 кв.м на слідуючу зареєстровану в ньому особу.

Відбулися зміни в строках призначення субсидій на опалювальний період для домогосподарств, які користуються індивідуальним газовим або електроопаленням. Для них субсидія розраховується з 16 жовтня по 15 квітня.

Для центрального опалення. Субсидія призначається з 1 жовтня по 30 квітня і перераховується відповідно до рішення виконкому про початок і закінчення опалення. періоду.

Повертається до бюджету невикористана субсидія по:

- холодній воді; (За останній період з травня-16 по квітень -17го року)

- центрального опалення;

- індивідуального опалення газом і електроенергією.

Але в разі економії, частина невикористаної суми субсидії тільки на оплату газо- та електропостачання для індивідуального опалення, що в грошовому еквіваленті не перевищує вартості 100 куб.м. газу або 150 кВт. ел.енергіі буде перерахована на особистий рахунок одержувача субсидій в банках на підставі списків з сумами невикористаних субсидій, які подали в управління постачальники послуг до 1 червня 2017 року. Таких сімей у нас 41-газ.опаленням (687,9 грн) і 10 електроопаленням (174 грн)

Для отримання коштів необхідно подати заяву в управління соціальної політики. На момент подачі заяви рахунок в банку повинен бути вже відкрито.

Про необхідність подання такої заяви фахівці управління обдзвонили одержувачів субсидії і попросили підійти в управління.

Подали заяви 27 одержувачів субсидії (52%).

Наступна зміна стосується заборгованості по оплаті послуг.

На запити УСП постачальники послуг повинні повідомити про прострочену більш як два місяці заборгованості у одержувачів субсидії. Таким особам, субсидія перепризначатися не буде поки не буде погашено заборгованість. Якщо на протягом 2-х місяців погасять, то перепризначать з травня, якщо оплатять послуги пізніше то призначать субсидію з місяця погашення заборгованості.

Відновлення призначення субсидії буде тільки після документального підтвердження про оплату заборгованості або укладення договору на реструктуризацію.

Одержувачам субсидії необхідно звернутися в управління тільки в разі:

- відбулися зміни в складі зареєстрованих в будинку, квартирі;

- зміни в наданні ЖКП;

- покупка товару або послуг на суму понад 50-ти тис.грн.

Також із заявою на новий термін повинні звернутися сім'ї, які орендують житло.

Валентина Ніколаєва звернулася до мешканців міста з порозумінням поставитись до затримок з нарахуванням субсидій, але запевнила що всі, хто має право ними користуватись отримають перерахунки. Працівники відділу нарахування працюють в посиленому режимі і управління соціальної політики робить все можливе для прискорення обробки всіх справ, всіх домогосподарств.
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 8 (04849) 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 8 (04849) 2-24-44