Про трагедію на Чорнобильської АЕС згадали в бібліотеках Білгорода-Дністровського

26-04-2018 14:35 460
категорія: Новини культури


32 роки тому світ схвилювала наймасштабніша техногенна катастрофа, що сталася на Чорнобильській АЕС. Цю трагедію неможливо стерти з пам’яті. Адже її наслідки ми досі відчуваємо у власному житті.

Чорнобильська трагедія – одне з найстрашніших лих не тільки для України, а й для усього людства. На жаль, епіцентром ядерної аварії стала саме наша багатостраждальна українська земля.

Кожного року КУ «Білгород-Дністровська централізована бібліотечна система» проводить масові заходи, присвячені пам’яті героїв та трагедії 26 квітня 1986. Всі учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЄС – герої. Віддали данину шани і вдячності тим, хто пожертвував найдорожчим, хто пішов у вічність заради життя і майбутнього свого народу та всього людства в бібліотеці ім. О. Пушкіна на вечорі-спомині «Пам’ятаймо Чорнобильський біль». На вечорі запрошений учасник ліквідації ЧАЕС Якубський Олександр Григорович для студентів економіко-правового коледжу розповів про свою участь в ліквідації наслідків катастрофи, героїчні дії пожежників-ліквідаторів, працівників станції, військових, лікарів. У ті часи, зі слів Олександра Григоровича «… у людей сильно було розвинене почуття патріотизму, своєї причетності до цієї події, вони просились на передову. Їдучи до місця трагедії, не відчували небезпеки. Коли вже прибув до місця призначення я сам, то побачив, що все населення евакуйоване, тому зразу ж приступив до виконання службових обов’язків і зрозумів: настільки все серйозно…». Також в бібліотеці оформлена пам’ятна виставка "Чорнобиль - дзвін пам’яті" та демонструвалися уривки з документального фільму "Чорнобиль: останнє попередження". В центральній міській бібліотеці ім. М. Горького створено виставку – роздум «Відлуння чорного квітня». В бібліотеці ім. Лесі Українки пройшла година історії «Чорнобиль. Чорна біль» для підопічних Білгород-Дністровського територіального центру соціального обслуговування та оформлена книжкова композиція «Чорнобиль – два кольори». В бібліотеці для дітей та юнацтва ім. В. Катаєва для студентів відбулась година пам’яті «Тривожний квітень» та продемонстрований буктрейлер «Чорнобильська дівчина Калина» за книгою Євгена Гуцала «Діти Чорнобиля». Відео підготовлене фахівцями бібліотеки ім. В. Катаєва та розміщено на каналі бібліотеки в Ютубі, його можна переглянути за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=DZRJybhCyNs&t=135s .
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 8 (04849) 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 8 (04849) 2-24-44