Про втілення медичної реформи у Білгороді-Дністровському - на прес-конференції начальника управління охорони здоров’я Тетяни Сибірцевої

27-11-2019 16:07 291
категорія: Новини міста


27 листопада 2019 року начальник управління охорони здоров’я Білгород-Дністровської міської ради Тетяна Сибірцева провела прес-конференцію для представників місцевих ЗМІ. Головною темою зустрічі з журналістами стала реалізація медичної реформи у Білгороді-Дністровському. Перш за все, вона розповіла про стан первинної медичної допомоги.

Вже рік працює КНП «Білгород-Дністровський міський центр первинної медико-санітарної допомоги», в якому медичну допомогу надають 36 лікарів. Обрали свого лікаря та підписали декларації понад 50 тисяч осіб, що становить 90,7% зареєстрованого населення, обласний показник 65%. Для покращення умов перебування пацієнтів та укомплектування кабінетів лікарів відповідно до табелю оснащення було придбано медобладнання та побутової техніки на суму 1 754,0 тис. грн. за рахунок державного бюджету, сплаченого через НСЗУ, та на суму 693,2 тис. грн. за рахунок міського бюджету.

Щодо вторинної медичної допомоги, то суттєвих змін тут слід очікувати з квітня 2020 року, коли в повному обсязі запрацює Програма медичних гарантій. Національна служба здоров'я України буде закуповувати медичні послуги у закладах охорони здоров’я усіх рівнів надання медичної допомоги, організаційно-правової форми та форми власності і оплачувати їх за договором. Процедура закупівель медичних послуг передбачатиме дотримання надавачами умов надання послуг та специфікацій на конкретні послуги.

Вимоги до медичних послуг сформовані таким чином, що будь-який заклад, незалежно від його назви, рівня надання медичної допомоги та спеціалізації, який відповідає вимогам до надання послуг в межах Програми медичних гарантій, може укласти договір з НСЗУ на надання відповідної послуги/групи послуг.

Обов’язковими умовами для укладення договорів з НСЗУ залишаються:

- автономізація закладу-надавача (договір укладається з надавачем будь-якої організаційно-правової форми окрім бюджетної установи);

- наявність діючої ліцензії на провадження діяльності з медичної практики та ліцензії на провадження діяльності з обігу наркотичних речовин та прекурсорів (за потреби);

- комп’ютеризація та інформатизація закладу – наявність відповідної медичної інформаційної системи, яку підключено до центральної бази даних Електронної системи охорони здоров’я.

Тарифи на медичні послуги, які будуть надаватися за Програмою медичних гарантій, будуть затверджені законом України про Державний бюджет на 2020 рік. Коригувальні коефіцієнти будуть затверджені МОЗ після прийняття закону України про державний бюджет на 2020 рік.

В Білгороді-Дністровському вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу мешканцям міста надають в амбулаторних умовах: в стоматологічній поліклініці, жіночій консультації та консультативній поліклініці (вул. Пирогова,4). Амбулаторні медичні послуги, включаючи лабораторну, функціональну та інструментальну діагностику, малі хірургічні втручання, ургентну стоматологічну допомогу, медичну реабілітацію (крім тієї, що надається у стаціонарних умовах) будуть оплачуватися НСЗУ за Програмою медичних гарантій в межах та на основі тарифів, передбачених на амбулаторну допомогу та затверджених рішенням виконавчого комітету Білгород-Дністровської міської ради на підставі постанови КМУ №1138 від 1996 року.

Окремо, в межах Програми медичних гарантій, виділено пакети пріоритетних медичних послуг інструментальних досліджень для ранньої діагностики найбільш поширених онкологічних захворювань: гістероскопія, езофагогастродуоденоскопія, колоноскопія, цистоскопія, бронхоскопія та мамографія. Цей напрям визначено пріоритетним у сфері охорони здоров’я у 2020-2022 роках. Пріоритетні послуги – це переважно дороговартісні технологічні обстеження, які відповідають міжнародним рекомендаціям до їх проведення. Підвищений тариф на оплату цих послуг сприятиме модернізації матеріально-технічного оснащення закладів і підвищить рівень якості надання медичної допомоги. Оплата вказаного пакету медичних послуг буде відбуватися відповідно до кількості обстежених пацієнтів, які не перебували на стаціонарному лікуванні. Послуги цього типу, які надаватимуться госпіталізованим пацієнтам, будуть оплачені НСЗУ в межах оплати за пролікований випадок в стаціонарі.

Для отримання послуг вторинної спеціалізованої допомоги, пацієнти мають бути направлені сімейними лікарями або педіатрами, при цьому обиратиме заклад пацієнт. У разі самозвернення пацієнта, без направлення лікарів, йому буде запропоновано оплатити послугу за встановленим тарифом у відповідності до постанови КМУ №1138 від 17.09.1996 року. Таким чином принцип фінансування «гроші йдуть за пацієнтом» буде реалізовано по всій Україні.

Тетяна Сибірцева відповіла на питання журналістів. Більш докладно з матеріалами прес-конференції можна ознайомитися в газетах “Слово Придністров’я”, “Наше місто” та”Торнадо-прес”, передачах “Першого муніципального каналу” та “Бессарабія ТБ”, публікаціях інтернет-сайтів.
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 04849 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 04849 2-24-44

Контактний центр:
(цілодобово)
тел. 04848 3-33-33
тел. 067-333-06-23