Реалізація лікарських засобів в аптеках повинна відповідати деяким умовам

06-11-2017 09:35 100
категорія: Актуально


За інформацією сектору у справах захисту прав споживачів управління економічного розвитку Білгород-Дністровської міської ради, до торгівлі допускаються тільки зареєстровані в Україні лікарські засоби за наявності сертифіката якості. При цьому, купуючи лікарський засіб, споживач має право вимагати цей сертифікат, копію якого, згідно з Порядком №360, повинні надати в термін не більше ніж за одну добу. Торгівля ліками, термін придатності яких минув, а також які є неякісними, фальсифікованими або на які відсутні сертифікати якості, забороняється.

Однак необхідно уважно дивитися, що ви купуєте, оскільки повернути вже куплені ліки не можна. Це питання регламентоване Постановою КМУ від 19.03.94 р. №172 “Про реалізацію окремих положень Закону України “Про захист прав споживачів”. Згідно з додатком №3 до цієї Постанови, лікарські засоби, вироби медичного призначення (а також предмети сангігієни, зубні щітки та ін.) належної якості не підлягають обміну (поверненню), якщо вони не задовольняють споживачів з будь-яких причин. Аналогічну норму містить п. 16 Порядку №360.

Слід звернути увагу на те, що відповідно до ст. 8 Закону України “Про захист прав споживачів” вищевказані товари підлягають заміні або поверненню в разі, якщо вони виявляться неналежної якості, з недоліками або фальсифікованими, і покупець повернув їх до закінчення терміну придатності. При цьому, вимоги покупця про заміну або повернення грошей за товар не підлягають задоволенню в тому випадку, якщо аптека доведе, що недоліки товару виникли внаслідок порушення покупцем правил користування товаром або його зберігання.
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 8 (04849) 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 8 (04849) 2-24-44