Роз’яснювальна робота з платниками щодо практики застосування податкового законодавства станом на 14 червня

14-06-2019 11:11 152
категорія: Білгород-Дністровська ОДПІ


Чорноморське управління ГУ ДФС в Одеській області:

«Анонс телефонного зв’язку «гаряча лінія»

20 червня 2019 року з 11-00 до 12-00 відбудеться сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з заступником начальника управління-начальником відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Чорноморського управління ГУ ДФС в Одеській області В.КОЛЕСНИК на тему: «Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки для фізичних осіб. Плата за землю», телефон (04868)3-49-50.

ДФС розроблено рекомендовані форми заяв для отримання ліцензій на виробництво, зберігання, оптову та роздрібну продаж пальним

Державною фіскальною службою України для зручності суб’єктів господарювання, які з 1 липня поточного року мають отримати ліцензії на виробництво, зберігання, оптовий та роздрібний продаж пального, розроблено форми заяв:

-  на одержання ліцензії (дубліката ліцензії) на виробництво пального;

-  на одержання ліцензії (дубліката ліцензії) на право зберігання пального;

-  на одержання ліцензії (дубліката ліцензії) на право оптової торгівлі пальним, за відсутності місць оптової торгівлі;

-  на одержання ліцензії (дубліката ліцензії) на право оптової торгівлі пальним, за наявності місць оптової торгівлі;

-  на одержання ліцензії (дубліката ліцензії) на право роздрібної торгівлі пальним.

Звертаємо увагу, що дані форми заяв мають виключно рекомендований характер, оскільки законодавством не передбачено затвердження форм заяв для отримання ліцензій на право оптової або роздрібної торгівлі пальним, або на право зберігання пального. Такі заяви надаються органу ліцензування у довільній формі.

Прес-служба Державної фіскальної служби України

 

Інформацію щодо легітимності розрахункових документів (чеків), споживачі послуг можуть отримати в Електронному кабінеті

Головне управління ДФС в Одеській області інформує, що скориставшись сервісом «Пошук фіскального чека» споживачі, без ідентифікації особи, мають можливість перевірити касовий чек, а саме: встановлення достовірності даних чеку та факту передачі до ДФС.

Це є запорукою захисту прав громадян як споживачів, а також запобіжником зловживань під час здійснення розрахункових операцій.

Сервіс міститься на офіційному порталі Державної фіскальної служби України  у відкритій частині Електронного кабінету за посиланням cabinet.sfs.gov.ua/cashregs/check.

У разі відсутності або невідповідності реквізитів чеків в інформаційній базі ДФС споживачі можуть направити до фіскальної служби письмові звернення із цих питань з додаванням копій отриманих розрахункових документів для організації та проведення відповідних контрольно-перевірочних заходів (електронна адреса - infozvit@sfs.gov.ua).

ДФС буде вивчено причину, через яку електронний чек не потрапив до системи та вжито відповідних заходів.

Також, у разі виявлення порушень порядку проведення розрахунків, для забезпечення оперативного реагування, просимо інформувати Головне управління ДФС в Одеській області за телефоном (0482) 34-49-70.

 

Головне управління ДФС в Одеській області

Підробіток для студентів влітку: як оформити трудові відносини правильно

Із наближенням часу літніх канікул для студентів вишів актуальності набирає питання підробітку як способу набути практичного досвіду або заробити додаткових грошей. Зокрема, на Одещині, регіоні з розвинутою рекреаційною та туристичною галуззю, студентство часто-густо обирає роботу у сферах туризму, громадського харчування, торгівлі, організації дозвілля.

Тому у Головному управлінні ДФС в Одеській області застерігають, щоб  трудові відносини оформлювались належним чином, адже у цьому зацікавлені і роботодавець, який отримує робочу силу на час відпустки основних робітників, і студент, який забезпечує собі соціальні гарантії та оберігає  себе від невиплати чи неповної виплати заробітної платні, отримання невідповідних умов праці тощо.

Право студентів вищих навчальних закладів (внз) на трудову діяльність у позанавчальний час закріплено в п. 3 ч. 1 ст.62 Закону України «Про вищу освіту» від 01.07.2014 № 1556-VII.

Отже, здійснення такої діяльності можна оформити за трудовим договором* або за цивільно-правовим договором.**

До початку роботи працівника за укладеним трудовим договором роботодавець має подати до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку його як платника єдиного соціального внеску повідомлення про прийняття такого працівника на роботу.

Заробітна платня, відпускні працівникам, що здійснюють діяльність за трудовим договором, а також виплати, нараховані відповідно до умов такого договору оподатковуються у загальному порядку: єдиним внеском за ставкою 22 відс., податком з доходів фізичних осіб за ставкою 18 відс. військовим збором за ставкою 1,5 відс.

До доходу таких громадян, якщо той не перевищує законодавчо встановлену межу ( п.п.169.4.1 ст.169 Податкового кодексу – 2470 грн.)  може бути застосована податкова соціальна пільга за умови своєчасного подання заяви на її використання.

У разі, якщо роботодавець і працівник оформлюють цивільно-правовий договір на надання послуг (найпоширенішими серед таких договорів є: на виконання робіт (договори підряду)), то повідомлення до органу ДФС про прийняття працівника на роботу не надається і  запис про виконання роботи у трудовій книжці  не робиться.

Сума винагороди (доходу) фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовим договором, оподатковуються єдиним внеском за ставкою 22 відс., податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відс. та військовим збором за ставкою 1,5 відсотки.

І, нарешті, ще про одну перевагу легального працевлаштування для студентів, що навчаються за контрактом.

Відповідно до п.п. 166.3.3 ст. 166 Податкового кодексу такі громадяни  можуть скористатися правом на податкову знижку та повернути частину коштів, сплачених за навчання  у вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладах, у разі, якщо вони або члени їх сімей, що сплачують за навчання, працювали легально та отримували дохід у вигляді заробітної плати.

*Трудовий договір відповідно до ст. 21 Кодексу законів про працю — це угода між працівником і роботодавцем, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядку, а роботодавець зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.

**Цивільно-правовий договір - це домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов’язків.

За цивільно-правовим договором підрядник на відміну від працівника не підпорядковується правилам внутрішнього трудового розпорядку, він сам організовує і виконує свою роботу.

 

Головне управління ДФС в Одеській області

Начальник Чорноморського управління

ГУ ДФС в Одеській області,

уповноважена особа А. ЗАРИЦЬКИЙ
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 04849 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 04849 2-24-44

Контактний центр:
(цілодобово)
тел. 04848 3-33-33
тел. 067-333-06-23