Роз’яснювальна робота з платниками щодо практики застосування податкового законодавства станом на 1 листопада 2019 року

01-11-2019 10:36 113
категорія: Білгород-Дністровська ОДПІ


День вшанування пенсіонера і ветерана податкової служби урочисто відзначили в Чорноморському управлінні ГУ ДПС в Одеській області

Вчора, 30 жовтня, в Чорноморському управлінні ГУ ДПС в Одеській області відбулись урочистості з нагоди святкування Дня ветерана Державної податкової служби України.

Колишні працівники податкової служби з радістю відгукнулись на пропозицію відзначити це свято в стінах рідної організації, поспілкуватися зі своїми колегами – податківцями, згадати про роки становлення і розвитку служби та почути про останні новації в органах ДПС.

Звертаючись до ветеранів, начальник Чорноморського управління ГУ ДПС в Одеській області Андрій Зарицький зазначив: «Ми  запросили вас, щоб привітати та подякувати за вашу працю, за той внесок, який ви зробили для розвитку податкової служби. Більшість з вас чималий відрізок свого трудового та життєвого шляху провели в податковій службі, а дехто з присутніх сьогодні, працювали в службі з першого дня її створення. Ви

приклали чимало зусиль для її розвитку та становлення, тим самим забезпечуючи виконання основного завдання, покладеного на службу – наповнення бюджету. Тож наші сьогоднішні успіхи будуються на міцному підґрунті, закладеному вами.

Сьогодні у Чорноморському управління працює 108 фахівців, які за дев’ять місяців поточного року забезпечили надходжень до зведеного бюджету понад 3 млрд грн. До

Державного бюджету мобілізовано 1,3 млрд грн., місцеві бюджети отримали більш як 1,8 млрд гривен. У центрах обслуговування платникам податків надано понад 27 тисяч адміністративних послуг».

Засвідчуючи глибоку шану та повагу ветеранам, Андрій Зарицький від колективу Чорноморського управління та ГУ ДПС в Одеській області, висловив щирі слова подяки ветеранам та побажав їм міцного здоров'я, сімейного затишку, великого людського щастя, миру та злагоди, впевненості в завтрашньому дні, довгих та радісних років життя.

Крім цього, Андрій Зарицький додав, що для ветеранів податкової служби, які не один рік життя  віддали податковій службі, а тепер перебувають на заслуженому відпочинку, завжди відкриті двері Чорноморського управління ГУ ДПС в Одеській області.

Після закінчення зустрічі всі присутні ветерани податкової служби, згадували молоді роки, фотографувались на згадку про цю пам’ятну подію.

Чорноморське управління ГУ ДПС в Одеській області:

«Анонс телефонного зв’язку «гаряча лінія»

7 листопада 2019 року з 11-00 до 12-00 відбудеться сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з головним державним ревізором-інспектором відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Чорноморського управління ГУ ДПС в Одеській області Ярошенко Оленою на тему: «Плата за землю», телефон (04868) 3-49-00.

З 1 січня 2020 року змінюється форма податкової декларації

про майновий стан і доходи

Нова форма податкової декларації про майновий стан і доходи та оновлена інструкція про її заповнення затверджені наказом Міністерства фінансів України від 25.04.2019 № 177 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859».

Нова форма податкової декларації від діючої відрізняється деякими особливостями, а саме:

- доповнено рядок 8 декларації «категорія платника» новим критерієм «особа, яка заявляє право на податкову знижку», який застосовується для громадян, які декларують право на податкову знижку;

- у розділі ІІ «доходи, які включаються до загального оподатковуваного доходу» додатково виокремлено доходи «нарахований (виплачений, наданий) у формі винагород та інших виплат відповідно до умов цивільно - правового характеру» та  «дохід, отриманий від фізичної особи – орендаря, який не є податковим агентом фізичної особи – орендодавця, від надання в оренду (суборенду, емфітевзіс) земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених у натурі (на місцевості), які розташовані за місцезнаходженням, відмінним від податкової адреси орендодавця».

Окрім самої форми декларації передбачено три додатки до неї:

- розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих від операцій з інвестиційними активами (додаток Ф1);

-розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих само зайнятою особою (додаток Ф2);

-розрахунок суми податку, на яку зменшуються податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб, у зв’язку з використанням права на податкову знижку (додаток ФЗ).

Нагадуємо, що з 01.01.2019 сплата податку на доходи фізичних осіб  з доходів, від надання в оренду (суборенду, емфітевзіс) земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених у натурі (на місцевості), здійснюється відповідно до Кодексу та Бюджетного кодексу України за місцезнаходженням таких земельних ділянок (часток, паїв), у зв’язку із чим в новій формі декларації передбачені деякі зміни у порядку розрахунку податкових зобов’язань з податку. Для реалізації зазначеної норми у формі декларації передбачили окремі рядки:

-«10.4.1» - для відображення вищенаведених доходів;

-«17» - для відображення податку (військового збору) з таких доходів.

Податкові зобов’язання по військовому збору з доходів,  отриманих від фізичної особи – орендаря, який не є податковим агентом фізичної особи – орендодавця, від надання в оренду (суборенду, емфітевзіс) земельних ділянок, земельних часток (паїв) відповідно до вимог Кодексу визначаються в податковій декларації. Сплата таких зобов’язань з військового збору здійснюється за податковою адресою.

Декларація про майновий стан і доходи для отримання знижки за навчання подається за 2018 рік

З метою отримання податкової знижки на суму коштів, сплачених платником податку протягом звітного року на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої освіти, декларація про майновий стан і доходи подається до контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник податків до 31 грудня 2019 року (включно) за звітний 2018 податковий рік.

При цьому до витрат, які платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками 2018 року, враховуються витрати, понесені платником після набрання чинності Законом України від 03 липня 2018 року № 2477-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України», тобто після 28 липня 2018 року.

Законом України від 03 липня 2018 року № 2477-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України» (далі – Закон № 2477-VIII) внесені зміни, зокрема, до п.п. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ), згідно із якими платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

Порядок та підстави нарахування податкової знижки регламентуються ст. 166 ПКУ, згідно з п. 166.1 якої підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року. Податкова декларація подається за звітний період в установлені ПКУ строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків (п. 49.1 ст. 49 ПКУ).

Слід зазначити, якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься відповідно до п.п. 166.4.3 п.166.4 ст.166 ПКУ.

Оскільки відповідно до ст. 58 Конституції України від 28 червня 1996 року № 254к/96-ВР закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи, то до витрат, які платник податку матиме право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками 2018 року враховуватимуться витрати, понесені платником після набрання чинності Законом № 2477-VIII, тобто після 28 липня 2018 року.

Довідково: Загальнодоступний інформаційно – довідковий ресурс (категорія 103.06.03).

Начальник Чорноморського управління

ГУ ДПС в Одеській області,

уповноважена особа Андрій ЗАРИЦЬКИЙ
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 04849 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 04849 2-24-44

Контактний центр:
(цілодобово)
тел. 04848 3-33-33
тел. 067-333-06-23