Щодо стану готовності об'єктів відпочинку до літнього сезону - на засіданні Білгород-Дністровської комісії з питань ТЕБ та НС

12-06-2017 16:01 267
категорія: Новини міста


Під головуванням заступника міського голови Альберта Алтухова пройшло засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, головним питанням якого став стан готовності об'єктів відпочинку на території селищ Затока та Сергіївка до курортного сезону. Загалом, на території Затоки знаходиться 175 оздоровчих закладів та 3140 дачних ділянок, Сергіївки - 24 оздоровчих заклади. Головним управлінням ДСНС України в Одеській області здійснені перевірки та виявлені порушення вимог “Правил пожежної безпеки в Україні”. Основними недоліками є відсутність пожежної автоматики, не проведений вогнезахист дерев'яних конструкцій будівель та споруд, відсутність пристроїв захисту від блискавки та її вторинних проявів, не забезпечення об'єктів нормованою кількістю первинних засобів пожежогасіння.

З метою забезпечення протипожежного захисту об'єктів відпочинку та оздоровлення комісія ТЕБ та НС вирішила рекомендувати Затоківській та Сергіївській селищним радам розглянути питання протипожежного захисту зазначених об'єктів із заслуховуванням керівників об'єктів відпочинку, що не виконують приписи органів державного нагляду у сфері пожежної безпеки. Вжити заходів щодо створення та оснащення пожежно-технічним інвентарем добровільних пожежних дружин та цілодобових пожежних постів з числа персоналу об'єктів відпочинку та оздоровлення. Білгород-Дністровському міськрайонному відділу ГУ ДСНС України в Одеській області рекомендовано вжити всі передбачені законодавством заходи, до звернення в органи прокуратури включно, для заборони експлуатації об'єктів відпочинку, на яких не виконані вимоги приписів державного нагляду у сфері пожежної безпеки.

Також, вирішено звернутися до ГУ НП в Одеській області щодо заборони проїзду автогазовозів з метою газової безпеки через курортну зону селища Затока з червня по вересень 2017 року.

На засіданні ТЕБ та НС зазначалося, що загибель людей та великі матеріальні збитки найчастіше мають місце в результаті пожеж, які не вдалося ліквідувати в короткий термін. Причиною цього, як правило, є віддаленість, а часом і несправність джерел зовнішнього протипожежного водопостачання, відсутність потрібної кількості води та покажчиків місця розташування пожежних гідрантів та водоймищ. Зазначені недоліки протягом тривалого часу не дозволяють пожежно-рятувальним підрозділам здійснювати оперативні заходи по обмеженню площі пожежі та ускладнюють виконання робіт по рятуванню людей та матеріальних цінностей.

Основними причинами такого стану є недостатня організація обслуговування, експлуатації та ремонту джерел зовнішнього протипожежного водопостачання Білгорода-Дністровського. Всього, станом на 31.05. 2017 року, на обліку знаходиться 213 пожежних гідрантів, з яких 100 - на водопровідній мережі, 113 - на об'єктах господарювання; 100 об'єктних пожежних водойм; 16 веж «Рожновського».

Для забезпечення сталого протипожежного водопостачання на території міста комісія вирішила зобов'язати КП ”Білгород-Дністровськводоканал” виконати поточний ремонт пожежних гідрантів , які розташовані на водогінній мережі централізованого водопостачання міста за адресами вул. Портова,10 та вул. Горького,13. Розглянути можливість по встановленню пожежних гідрантів по вул. Шабській та вул. Кишинівській.

Також, на засіданні ТЕБ та НС обговорювалися заходи щодо попередження загибелі людей на водних об'єктах, дані відповідні доручення селищним радам, відділам та управлінням міської ради.
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 8 (04849) 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 8 (04849) 2-24-44