Щодо укладання договорів - на брифінгу начальника Білгород-Дністровського РЕМ Сергія Кочвара

02-11-2018 15:41 291
категорія: Новини міста


2 листопада 2018 року начальник Білгород-Дністровського РЕМ АТ “Одесаобленерго” Сергій Кочвар провів брифінг для представників ЗМІ, в ході якого інформував щодо процесу реформування електроенергетичної галузі в Україні та, зокрема, у Білгороді-Дністровському. Одним з етапів вказаного реформування є відокремлення функції з розподілу електричної енергії від функцій виробництва, передачі та постачання, тобто створення окремих юридичних осіб.

Згідно положень Закону України “Про ринок електричної галузі”, до 11 грудня 2018 року існуючі сьогодні енергопостачальні компанії повинні вжити заходів щодо відокремлення оператора системи розподілу від постачання електричної енергії шляхом створення відповідних суб’єктів господарювання. При цьому, постачальник, створений у результаті даних заходів, упродовж двох років з дня отримання ліцензії на провадження господарської дільяності з постачання електроенергії буде виконувати функції постачальника універсальних послуг на закріпленій території, яка визначається як область, на якій до відокремлення провадив свою діяльність з передачі енергії місцевими мережами та постачання енергії за регульованим тарифом АТ “Одесаобленерго “- територія Одеської області.

- Тобто АТ “Одесаобленерго” здійснюватиме постачання та передачу електричної енергії місцевими локальними мережами до 11 грудня, а після цього за АТ “Одесаобленерго” залишається тільки функція розподілу електричної енергії, - зазанчив С. Кочвар.

Згідно норм чинного законодавства, АТ “Одесаобленерго” створило нового постачальника - ТОВ “Одеська обласна енергопостачальна компанія” (ТОВ “ООЕК”), головним пріоритетом якого є залишатись надійним постачальником електропостачальником Одеської області завдяки наявності кваліфікованого виробничо-технічного персоналу, знання специфіки електромереж Одещини та галузі в цілому.

Після набуття чинності нормативних актів, які реалізують вимоги Закону “Про ринок електричної енергії” врегулювання договірних відносин на роздрібному ринку електричної енергії здійснюється шляхом приєднання споживачів до двох видів публічних договорів: договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії та договору про постачання енергії споживачу через подання відповідних заяв-приєднань.

- Отримавши заяву разом з рахунком, споживач повинен оплатити рахунок і уважно ознайомитись зі змістом заяви та, у разі відсутності зауважень до персоніфікованих даних - підписати та, за можливості, передати її будь-яким зручним способом: надіслати поштою або передати контролеру під час його візиту, - підкреслив Сергій Кочвар.

Навіть у випадку непідписання такої заяви-приєднання споживач вважається таким, що приєднався до умов відповідного публічного договору, якщо не подав письмові заперечення проти приєднання до публічного договору та фактично спожив електроенергію через мережі АТ “Одесаобленерго”.

- Зазначу, що умови постачання електричної енергії існуючим споживачам залишаються без зміни в межах існуючих договорів про постачання та користування електричної енергії, при цьому тарифи для населення встановлюються постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, - сказав начальник Білгород-Дністровського РЕМ.

Більш докладно з матеріалами брифінгу Сергія Кочвара можна ознайомитися у газетах “Правда Аккерману” та “Чорноморський вісник”, передачах радіомовлення “Новини Придністров’я”, телеканалів “Бессарабія ТБ” та “Південна хвиля”.
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 04849 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 04849 2-24-44