Щодо управління земельними ресурсами та комунальним майном Білгорода-Дністровського - на прес-конференції начальника управління комунальної власності Олександра Скалозуба

21-11-2019 16:22 254
категорія: Новини міста


20 листопада 2019 року начальник управління комунальної власності Білгород-Дністровської міської ради Олександр Скалозуб провів прес-конференцію для представників місцевих ЗМІ, під час якої розповів про діяльність Управління та підвів підсумки за поточний рік.

“Ефективне управління земельними ресурсами та комунальним майном є важливим джерелом наповнення місцевих бюджетів, а отже потребує впровадження стратегічних підходів до розвитку та раціонального використання ресурсів та об’єктів цієї сфери”, - зазначив Олександр Скалозуб.

За його інформацією, станом на 01.11.2019 року загальна кількість договорів оренди нерухомого майна комунальної власності складає 74 договори, з яких 15 договорів оренди укладено на пільгових умовах. Сума надходжень до міського бюджету за рахунок орендної плати 1 068 051,40 грн., сума надходжень до державного бюджету у вигляді сплати НДС 138 221,93 грн.

Відповідно до рішення Білгород-Дністровської міської ради №1026-VIІ від 31.10.2019 р. «Про затвердження переліку об’єктів комунальної власності, які підлягають приватизації». Стосовно нежитлової будівлі по вул. Першотравневій,70-г (колишній будинок Асвадурова) на засіданні Білгород-Дністровської міської ради 31.10.2019 року була створена робоча група щодо подальшого визначення концепції розвитку зазначеного об’єкту.

“В свою чергу, слід зазначити, що до предприватизаційної підготовки об’єкта також входить робота щодо визначення умов його приватизації, з цих питань створена та працює аукціонна комісія для продажу об’єктів комунальної власності. Під час підготовки умов приватизації нежитлової будівлі по вул. Першотравневій,70-г будуть додержані вимоги щодо збереження його цілісності та архітектурного типу, а також встановлені бажані строки реконструкції”, - підкреслив О. Скалозуб.

- На території нашого міста також існують інші об’єкти нерухомого майна, які викликають багато запитань, а саме - колишній особняк Ярошевича по вул. Пушкіна,26, колишня очна лікарня по вул. Московській,15, Олександрівські казарми по вул. Шабській,51, колишній військовий шпиталь по вул. Ізмаїльській,81. На кожному з цих об’єктів слід зупинитися окремо, - зазначив начальник УКВ.

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 3 червня 2013 року №367-р «Про погодження передачі нерухомого майна у м. Білгороді-Дністровському в державну власність» будівлі та споруди пам’ятки архітектури місцевого значення по вул. Пушкіна,26 були передані до державної власності з віднесенням до сфери управління Міністерства юстиції України. Впродовж тривалого часу власники не використовували комплекс будівель, не здійснювали заходи щодо збереження пам’ятки архітектури, не проводили реконструкцію та реставрацію, що привело до занедбаного стану пам’ятки архітектури. У 2016 році виконавчими органами Білгород-Дністровської міської ради була розпочата процедура передачі об’єктів права державної власності до комунальної. На даний час є розуміння з цього питання, однак процедура передачі потребує ряд погоджувань від державних органів, а саме: Міністерства юстиції України, Управління культури, національностей, релігій та охорони культурної спадщини, Міністерства економічного розвитку та торгівлі України та Кабінету Міністрів України, а також вирішення питання щодо оформлення земельної ділянки. На даний час проект землеустрою надано на погодження до територіального органу Держгеокадастру, який здійснюватиме погодження проекту землеустрою за принципом екстериторіальності.

Нежитлова будівля за адресою вул. Московська,15 розташована перебуває у комунальній власності міської ради з 2001 року. Приблизно до 2010-2011 року використовувалась для розміщення лікувального закладу міської очної лікарні. З 2012 року прийнята на баланс Управління комунальної власності Білгород-Дністровської міської ради, після чого розпочалася їх предприватизаційна підготовка. Відповідно до рішення міської ради №1026-VIІ від 31.10.2019 р. об’єкт включений до переліку та буде готуватися до приватизації в першочерговому порядку.

Олександрівські казарми - це майновий комплекс військового містечка №1, розташований по вул. Шабській,51-г у складі 19 будівель та споруд з земельною ділянкою 2,548 га, який на сьогоднішній час знаходиться в державній власності в особі Міністерства оборони України та перебуває з 2005 року на балансі Державного підприємства «Укрспецьконверсія». У 2007 року сталася пожежа на другому поверсі казарми, в результаті чого був зруйнований дах, перекриття та дощата підлога другого поверху, перекриття та підлога першого поверху, а також вікна та двері другого поверху. Управління комунальної власності неодноразово зверталося до Міністерства оборони України, Управління охорони культурної спадщини, Прем’єр міністру України та інші державні установи з метою передачі військового містечка до комунальної власності Білгород-Дністровської міської ради та приведення території містечка у належний санітарний стан. Однак, розуміння з цього питання досі відсутнє. Комплекс військового містечка №8 (колишній військовий шпиталь) по вул. Ізмаїльській,81 Розпорядженням Кабінету Міністрів України №88-р від 13.01.2010 року був переданий у власність територіальної громади міста Білгорода-Дністровського. Однак, частиною другою вказаного Розпорядження заборонені відчуження, перепрофілювання, передача в оренду, лізинг, концесія, застава зазначеного майнового комплексу або його об’єктів. Крім того, не врегульовані питання щодо передачі земельної ділянки по вул. Ізмаїльській,81 до комунальної власності, яка відповідно до норм чинного законодавства досі перебуває у державній власності та віднесена до земель Міністерства оборони України. Управлінням комунальної власності неодноразово приймалися заходи щодо врегулювання порушень передачі військового майна, зокрема, лише за період 2017-2019 років було надіслано більше 11 листів до Міністерства оборони України, а також до Прем’єр-міністра України. Останній лист з цього питання був надісланий вже до оновленого Кабінету Міністрів України, тому чекаємо на позитивне вирішення цього питання на державному рівні.

З питань земельних відносин Олександр Скалозуб зазначив, що протягом 10 місяців 2019 року до міської ради надійшло 841 звернення від фізичних та юридичних осіб з приводу вирішення земельних питань, які було надано на опрацювання до відділу з питань земельних відносин Управління комунальної власності. Станом на 01.11.2019 року зареєстровано 454 договорів оренди земельних ділянок, укладених між міською радою та юридичними особами, фізичними особами-підприємцями, громадянами, з яких 23 договори зареєстровано з початку 2019 року.

Загальна площа земельних ділянок комунальної власності, які передані в оренду згідно всіх договорів оренди, становить 144,1399 га. Сума надходжень до міського бюджету за рахунок орендної плати за землю за 10 місяців 2019 року складає 9 364 383,64 грн., за рахунок земельного податку 11 690 400,93

Згідно ст. 18 Закону України «Про оцінку земель» нормативна грошова оцінка земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів, незалежно від їх цільового призначення, проводиться не рідше, ніж один раз на 5-7 років. Відповідно до договору, укладеного з Державним підприємством «Центр державного земельного кадастру» та відповідного до окремого доручення, технічна документації з нормативної грошової оцінки земель міста Білгорода-Дністровського розробляється Одеською філією Центру ДЗК. Технічна документація з нормативної грошової оцінки земельних ділянок на даний час проходить державну експертизу, та вступить в силу з 01.01.2021 року.

Робота Управління комунальної власності також спрямована на організацію та підготовку до проведення земельних торгів. За період 2019 року не було проведено жодних торгів щодо продажу земельних ділянок, однак проводяться торги щодо продажу права оренди на землю. Так, відповідно до рішень Білгород-Дністровської міської ради до продажу права оренди не земельних торгах заплановано 8 земельних ділянок, з яких 4 земельні ділянки промислового призначення, які розташовані за адресами: пров. Водопровідний,14, вул. Шабська,110-а, вул. Автомобільна,11-б, та 4 ділянки для будівництва багатоповерхових, багатоквартирних житлових будинків: вул. Південна,1-а, вул. Сонячна,17, вул. Південна,2, вул. Південна,6.

Олександр Скалозуб відповів на численні питання журналістів. З матеріалами прес-конференції можна ознайомитися в газетах “Слово Придністров’я”, “Наше місто”, “Торнадо-прес”, передачах телеканалів “Перший муніципальний” та “Бессарабія ТБ”, публікаціях інтернет-сайтів.
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 04849 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 04849 2-24-44

Контактний центр:
(цілодобово)
тел. 04848 3-33-33
тел. 067-333-06-23