Історія як засіб виховання в роботі із неповнолітніми суб'єктами пробації

28-05-2019 06:17 89
категорія: Пробація


24 травня 2019 року Білгород-Дністровський міськрайонний відділ філії ДУ «Центр пробації» в Одеській області при підтримці директора КП «Фортеця» - Морозова Олександра організував екскурсійну прогулянку по території Білгород-Дністровської фортеці для неповнолітніх суб’єктів пробації, в рамках святкування  Дня захисту дітей, який припадає на перший день літа й відзначають у всьому світі з 1950 року. Масовий захід було організовано з метою залучення підлітків до освітнього та пізнавального процесу знайомства з історичною спадщиною краю; прищеплення любові до неї та формування патріотичних почуттів.

Ступаючи стежинами Аккерманської фортеці, під мелодійний голос гіда розумієш, що відкриваєш для себе безліч цікавих фактів, занурюєшся і в культуру, і у двотисячолітню історію, ще й подорожуєш в часі! Адже Білгород-Дністровський за даними ЮНЕСКО увійшов в десятку найдавніших міст, за свої більш ніж 2500 років існування змінив біля 20-ти назв, найбільш відомі з них - «Тіра», «Аккерман» й увійшов в історію як фортеця, що була однією з найбільших й потужних споруд XIII - XV ст. на території України та Європи. Це свідок минулого, жива пам'ять, вісник старовини.

Деякі неповнолітні були у фортеці вперше. Хлопці скористалися унікальною можливістю послухати про історію створення та розвиток старовинного міста — фортеці, що тісно пов'язав в собі історичні факти з легендами, міфами та загадками, про таємниці античного міста Тіра; дізналися рецептуру будівництва надміцної й потужної цитаделі; прогулялися оглядовими майданчиками вздовж зовнішньої стіни фортеці; відвідали Вежу темницю та Дівочу вежу (вежу Овідія), а ще ставили багато запитань, фантазували, робили Selfie й заряджалися позитивом. Бо в таких місцях як Білгород-Дністровська фортеця здається, що усе в житті, можливо, вона надихає й дає наснагу змінити своє життя на краще, розпочати новий етап в житті, вивчивши нарешті уроки історії власного минулого.

Наталія Яценко

Білгород-Дністровський МР відділ

філії ДУ «Центр пробації» в Одеській області
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 04849 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 04849 2-24-44

Контактний центр:
(цілодобово)
тел. 04848 3-33-33
тел. 067-333-06-23