Суб’єкти пробації Білгород-Дністровського МР відділу взяли участь у інформаційно-просвітницькій лекції лікаря дерматовенеролога КНП «Шкірно-венерологічного диспансеру» Одеської обласної ради

22-05-2019 11:47 101
категорія: Пробація


Інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ), — національна проблема охорони здоров’я України. За даними МОЗ, у нашій країні щороку реєструють близько 400 000 нових випадків сифілісу, гонореї, хламідіозу, герпесу, сечостатевого мікоплазмозу, генітального кандидозу і трихомонозу. Численні дослідження довели, що наявність ІПСШ істотно підвищує ризик інфікування ВІЛ статевим шляхом, але зараження можна попередити. Також всі ми знаємо, що захворювання простіше попередити, ніж лікувати. Тож в Білгород-Дністровському міськрайонному відділі філії ДУ «Центр пробації» в Одеській області для суб’єктів пробації було організовано та проведено 17 травня лекцію «Небезпечні інфекції, що передаються статевим шляхом. Гепатит. ВІЛ та СНІД» для неповнолітніх, а 21 травня - для дорослих осіб. Метою заходів стало ознайомлення учасників з проблематикою питання, шляхами передачі та засобами профілактики даних захворювань, наслідками хвороб; розкриття теми гепатиту, ВІЧ та СНІДУ в Україні; показати необхідність дотримання правил особистої гігієни; формування почуття відповідальності за збереження власного здоров’я та здоров’я близьких.

До участі в заході також було залучено лікаря –дерматовенеролога КНП «Шкірно-венерологічного диспансеру» Одеської обласної ради – Кучерову Ірину. Під час проведення інформаційно-просвітницької лекції представник медичного закладу більш ширше охарактеризувала проблематику питання; в інтегрованій формі надала інформацію щодо шляхів передачі та наслідків хвороб, детально зупинилася на профілактичних заходах ІПСШ, ВІЛ-інфекції та репродуктивного здоров’я. Після обговорення теми та надання відповідей на запитання, що цікавили учасників пані Ірина закликала слухачів: «Уважно стежити за своїм здоров'ям! Принаймні раз на рік відвідувати лікаря для обстеження, а також замислюватися над наслідками своїх дій»!

У підсумку такі спільні заходи формують єдине багатокомпонентне бачення учасників щодо проблем здоров’я та інших пов’язаних з даним питанням соціальних факторів й прискорюють формування відповідальної поведінки особи, в тому числі підлітків.

Наталія Яценко

Білгород-Дністровський МР відділ

філії ДУ «Центр пробації» в Одеській області
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 04849 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 04849 2-24-44

Контактний центр:
(цілодобово)
тел. 04848 3-33-33
тел. 067-333-06-23