Свято Масниці в Білгороді-Дністровському

13-03-2019 13:01 106
категорія: Новини культури


Традиційним в Білгороді-Дністровському стало святкування останніх днів масничного тижня веселим народним гулянням. Вже п’ятий рік поспіль свято щедрої Масниці проходить у Парку Миру і кожен раз творчі працівники Центру культури та дозвілля радують городян новими витівками.

В цьому році мешканців та гостей міста вітали запальна Солоха, чарівна Весна та веселий масничний млин Василь. Гарна погода зібрала до парку сотні мешканців та гостей нашого міста, які із задоволенням смакували млинцями з різними начинками, здобними булочками та пиріжками та іншими смаколиками, які приготували в закладах освіти міста. Також на ярмарку можна було помилуватися хенд мейд сувенірами і виробами народних майстрів та придбати щось на згадку.

А розпочалося свято з підкорення масничного стовпа, але, як не намагалися міцні чоловіки, спритні юнаки та, навіть, хоробрі дівчатка та жіночки видертися вгору, майже п’ятиметрового стовпця за подарунками, понад 2 години жодного призу не було знято! А потім…два сміливих молодика підряд підкорили стовп та забрали все, що на ньому було, а той, що виліз на стовп першим ще й отримав у подарунок, як водиться, півника, але іграшкового!

Протягом всього свята на сценічному майданчику вирували азартні пристрасті під час веселих ігор, які проводилися і для дорослих, і спеціально для діточок. Щоб вибороти призи, учасники їли на швидкість вареники та робили дірочки в млинцях, змагалися на влучність метання у кошик млинів та роздавали цукерки за поцілунки, брали участь у «пташиних боях», а також «ходили до лазні» та змагалися, яка команда швидше вип'є пляшку медовухи!

Розважали присутніх на святі й творчі колективи міста: ансамбль територіального центру «Колорит» та ансамбль болгарської пісні «Майчина обич» (кер. Володимир Киса), вокальна група «Смуглянка» (кер. Олена Слободчикова), зразкова музично-драматична студія «Теремок» (кер. Валентина Поцелуєва), учасники студії естрадної пісні «Вокал тайм» (кер. Яна Замрій), вокальний ансамбль «Надвечір’я» (с. Бритівка), народний фолк гурт «Русичі» (кер. Богдан Нікіруй) та народний ансамбль народної пісні «Рідні наспіви» (кер. Тетяна Марченко та Олена Удич).

Ведучі заходу – Солоха та Весна, довго сперечалися жартома, хто ж з них справжня природня весна, але головною по погоді і настрою на найближчі три місяці люди обрали все ж таки Дівчину-Весну. Під запальні пісні весело танцювали та водили хороводи дорослі та малі, а ще писали на папірцях усі свої негаразди та неприємності, які потім спалили разом з опудалом Марени!
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 04849 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 04849 2-24-44

Контактний центр:
(цілодобово)
тел. 04848 3-33-33
тел. 067-333-06-23