Свято Вишиванки відзначають в бібліотеках Білгорода-Дністровського

19-05-2017 10:03 355


Всесвітній день Вишиванки - міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Свято відзначають щороку в третій четвер травня, в цьому році ми його відзначаємо 18 травня.

Історія вишиванки має не одну тисячу років. Вишиванку, переважно, вишивали дівчата. До весілля готували спеціальну скриню, у якій роками збирали посаг. Найбідніша дівчина мала близько 30 сорочок, середнього достатку - 55 сорочок, а багата – 90 і більше. Про це та інше розповідають бібліотекарі на фольклорному екскурсі «Вишиванка – символ України, дзеркало народної душі» в ЦМБ ім. М. Горького. На етнографічному нарисі «Наче долю хрестиком вела» в бібліотеці ім. Лесі Українки повідомляють відвідувачам про сімейні традиції, та один з давніх ритуалів, а саме: «… за повір'ям, сорочку для немовляти мала вишити мати або бабуся. Під час тонкої роботи майстрині співали пісні і молилися. Вірили, що так сорочка стає оберегом. У вишивці сакральне значення має все — від ниток, походження тканини до орнаменту, кількості стібків і кольору»… В бібліотеці ім. О. Пушкіна оформлена виставка – колаж «Українська вишиванка наче райдуги світанки», а в бібліотеці для дітей та юнацтва ім. В. Катаєва демонструють відеоекскурс «А над світом українська вишиванка цвіте» і оформлена виставка – експозиція «Чарівна краса вишиванки».

Вишиванка вважається оберегом від усього лихого, що може статися в людському житті. Вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі, вірності та любові у сім’ї. Вважається, що в вишивці закодоване щастя, доля, життя та воля.

Одягаймо всі вишиванку!
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 8 (04849) 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 8 (04849) 2-24-44