Тиждень права пройшов в бібліотеках Білгорода-Дністровського

13-12-2019 14:18 228
категорія: Новини культури


Мораль і Право, Право і Закон –

Рушійні сили для життя людини,

А їх знання надасть нам вірний тон

У розвиток держави  – України!

10 грудня – День прав людини. Він відзначається в знак проголошення Генеральною Асамблеєю ООН Загальної декларації прав людини. Головні завдання «Тижня права», який традиційно проходить в ці дні  в бібліотеках, виховати повагу до закону та прав людини, познайомити користувачів з друкованими виданнями з правової освіті та максимально охопити різні категорії читачів інформуванням про їх конституційні права та обов'язки.

Цього року в бібліотеках міста під час Всеукраїнського тижня права – з 9 по 13 грудня, проведено низку цікавих заходів для різних цільових аудиторій користувачів.

«Я маю права та обов'язки» - під такою назвою був організований цикл зустрічей шкільної та студентської молоді з юристом – адвокатом Сергієм Вікторовичем Шаркевичем, в бібліотеці ім. Л. Українки. Під час цих зустрічей обговорювалося те, що потрібно знати про Конституцію України, відповідальність за скоєні правопорушення, булінг тощо. На життєвих прикладах проаналізовані конкретні конфліктні ситуації та методи їх вирішення у правовому полі.

В центральній міській бібліотеці ім. М. Горького спеціалісти провели правову вікторину «Право – це все те, що істинне і справедливе» та склали юридичну книжкову вітрину «10 грудня – Міжнародний день прав людини». А в культурно-освітньому медіа-центрі бібліотеки ім. О. Пушкіна пройшов  правовий лікбез «Стежками наших прав» та підготовлена книжкова виставка «Перехрестя мудрого закону».

В бібліотеці ім. М. Кропивницького створили правовий книжковий навігатор «Права людини починаються з прав дитини».

У минулому тисячолітті дітей не сприймали як людей особливого віку, адже до них ставилися, як до дорослих. Згодом людство зрозуміло, що діти потребують відмінного ставлення. Довгі роки найрозумніші і найдобріші люди боролися за права дітей самотужки, поки в 1924 році не прийняли перший документ про потреби дітей - Декларацію прав дитини, а в 1982 - Конвенцію ООН про права дитини. І тепер на захисті прав дітей стоїть Закон. Про все це розповідали користувачам фахівці бібліотеки для дітей та юнацтва ім. В. Катаєва під час коментованої відео години «З героями казок по статтям Конвенції». А ще, впродовж тижня демонструвався буктрейлер «Конвенція ООН про права дитини».

Тиждень права в бібліотеках пройшов цікаво, змістовно, а головне, засвідчив небайдужість наших громадян – мешканців міста, до питань правової обізнаності, формування правової свідомості і правомірної поведінки.
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 04849 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 04849 2-24-44

Контактний центр:
(цілодобово)
тел. 04848 3-33-33
тел. 067-333-06-23