У Білгороді-Дністровському відкрито відділення гемодіалізу

01-06-2017 19:37 186


31 травня 2017 року в Білгороді-Дністровському відкрили відділення гемодіалізу на базі Білгород-Дністровської багатопрофільної лікарні. У церемонії символічного розрізання стрічки з нагоди відкриття взяли участь голова обласної державної адміністрації Максим Степанов, голова обласної ради Анатолій Урбанський, заступники Білгород-Дністровського міського голови Альберт Алтухов, Галина Архипенко та секретар Білгород-Дністровської міської ради Ольга Ціпуленко.

У відділенні будуть функціонувати 6 апаратів загального гемодіалізу та 1 – для надзвичайних ситуацій. Це дозволить забезпечити безперебійну підтримку життя 24-м пацієнтам – як жителям міста Білгорода-Дністровського та Білгород-Дністровського району, а ще й Овідіопольського району та міста Чорноморськ. У новому відділенні працюватимуть кваліфіковані фахівці, здатні надати ефективну медичну допомогу хворим на хронічну ниркову недостатність. Тепер пацієнтам не доведеться тричі на тиждень їздити до Одеси, лікування можна отримати на місці. Гемодіаліз необхідний людям з гострою нирковою недостатністю, отруєнням лікарськими засобами, спиртами, отрутами.

Найбільше в гемодіалізі потребують люди з хронічною нирковою недостатністю. Апарат бере на себе функції непрацюючих нирок, дозволяє продовжити життя таких хворих на 15-25 років. Отримання процедур для пацієнтів безкоштовно. Витратні матеріали та фінансування персоналу відділення за рахунок обласного бюджету, відділення є структурним підрозділом обласної клінічної лікарні.

Під час офіційного відкриття Максим Степанов разом і вирішив питання вартості матеріалів та попередньо домовився з постачальником. "Витратні матеріали для гемодіалізу в Одеській області матимуть найнижчу в Україні вартість - 1350 гривень. В іншому випадку ми шукатимемо іншого постачальника. Я доб'юся в Одеській області мінімальної ціни на витратний матеріал для гемодіалізу. Таким чином можна здійснити більше закупівель, а значить врятувати життя більшій кількості хворих», - наголосив він. 

Слід зазначити, що ситуація з наданням процедури гемодіалізу на сьогоднішній день є однією з найбільш гострих медичних проблем регіону, оскільки діяло всього 5 відділень – 2 в Одесі (Одеській обласній клінічній лікарні та міській клінічній лікарні №10), в Ізмаїлі, Подільську та Арцизі. До кінця року планується відкрити ще 3 відділення у різних районах області.

Для можливості відкриття відділення в Білгороді-Дністровському попрацювали на всіх рівнях влади від міста і області до Києва. Нагадаємо що з міського бюджету на ремонт приміщення відділення гемодіалізу було виділено 865 тисяч гривень.

На відкритті були присутні начальник департаменту охорони здоров'я В'ячеслав Полясний, депутат Одеської облради, голова комісії з охорони здоров'я Анатолій Садовніков, представники Білгород-Дністровської міської влади, депутати міської ради.
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 8 (04849) 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 8 (04849) 2-24-44