Участь Білгорода-Дністровського в тренінгу Проекту ЄС «Угода мерів – Схід»

16-04-2018 16:11 151
категорія: Новини міста


У Києві з 12 по 13 квітня 2018 року відбувся 2-х денний тренінг Проекту ЄС «Угода мерів – Схід» на тему: «Залучення фінансування в реалізацію Плану дій зі сталого енергетичного розвитку і клімату». Білгород-Дністровський на заході представляла енергоменеджер - головний спеціаліст відділу транспорту, організації дорожнього руху, комунікаційних систем та енергозбереження міської ради Ольга Церковна.

У перший день заходу гостей привітала Національний експерт Проекту ЄС «Угода мерів – Схід», Оксана Кисіль, давши слово Паата Джанелидзе, Портфельному менеджеру сектора енергетики та навколишнього середовища ПРООН Україна, який озвучив основні проблеми залучення інвестицій в енергоефективні проекти.

Національний експерт, Оксана Кисіль, і Фінансовий експерт, Сергій Гаращук, розповіли учасникам тренінгу про те, як підвищити здатність муніципалітетів залучати фінансування в реалізацію ПДСЕР (К) і підготувати інвестиційний план, закріпивши інформацію практичною роботою в групах.

Айрат Хакімзянов, Консультант проекту «Усунення перешкод для залучення інвестицій в підвищення енергоефективності громадських будівель в малих і середніх містах України на основі моделі ЕСКО» та Володимир Висоцький, Заступник директора департаменту економічного реінжинірингу і впровадження ресурсозбереження Укргазбанк досить докладно описали механізми фінансування енергоефективних проектів банками, фінансовими структурами і донорами.

Спеціаліст фінансового сектора World Bank Group, Зоя Гопцій, і Експерт IFC, Олена Самойлова, розкрили питання про те, чи вигідно муніципалітетам залучати кредитні ресурси в енергоефективні проекти, спровокувавши дискусію серед учасників і тренерів. Зоя Гопцій розповіла про міжнародний досвід фінансування муніципалітетів, зробивши акцент на позиках комерційних банків і випуск муніципальних облігацій. Олена Самойлова докладно описала умови ринку муніципальних позик в Україні.

У другий день тренінгу представники міст-підписантів займалися розрахунком економічних показників енергоефективних проектів, вчилися розробляти інвестиційний план для впровадження ПДСЕР (К) і ранжувати проекти в рамках інвестиційного плану.

Максим Верещак, Ключовий експерт CoM-DeP, представив Програму ЄС «Угода мерів - демонстраційні проекти» як один з грантових компонентів підтримки ЄС Підписантів.

Завершенням тренінгу стала презентація фінансових механізмів для впровадження енергоефективних проектів. Корчміт Олексій, Експерт з законодавчим та тендерних питань, представив ЕСКО механізм для залучення інвестицій в бюджетні будівлі, а В'ячеслав Козак, Експерт проекту DESPRО, розповів про облігації як інструмент фінансування міських інфраструктурних проектів. Тему револьверні фонду розкрив Фінансовий експерт, Сергій Гаращук, розповівши, як економити кошти.
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 8 (04849) 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 8 (04849) 2-24-44