Умови призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги

22-10-2018 15:23 124
категорія: Соцзахист


Постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2004 року №558 затверджено Порядок призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги (надалі-Порядок).

Відповідно до вищезазначеного Порядку, компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, призначаються працездатним особам, які не працюють та непрацюючим пенсіонерам, котрі постійно надають соціальні послуги.

Соціальні послуги — це комплекс правових, економічних, психологічних, освітніх, медичних, реабілітаційних та інших заходів, спрямованих на окремі соціальні групи чи окремих громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, з метою поліпшення або відтворення їх життєдіяльності, соціальної адаптації та повернення до повноцінного життя.

Мають право на отримання соціальних послуг інваліди, особи, що досягли 80-річного віку, які не здатні до самообслуговування і за висновком лікарсько-консультаційної комісії потребують постійного стороннього догляду за умови, що вони не обслуговуються соціальними службами.

Компенсація призначається, виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб у таких розмірах:

15 відсотків – фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам I групи (з 1.07.18р.-276,15грн);

10 відсотків – фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам, що досягли 80-річного віку, інвалідам II групи (з 1.07.18р.-184,10грн);

7 відсотків - фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам III групи (з 1.07.18р.-128,87грн).

Якщо соціальні послуги надає фізична особа пенсійного віку, компенсація призначається у зазначених розмірах виходячи з прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Фізична особа, яка надає соціальні послуги, має право одержувати тільки одну компенсацію незалежно від кількості обслуговуваних осіб, видів та обсягу послуг.

Компенсація призначається з дня подання фізичною особою, яка надає соціальні послуги, та особою, яка їх потребує, заяв разом з документами, зазначеними у Порядку.

Управління соціальної політики Білгород-Дністровської міської ради запрошує громадян міста, смт Сергіївка та смт Затока звертатись за призначенням всіх видів допомог за адресою: м. Білгород-Дністровський, пров. Офіцерський (Кірова), 8, телефон 2-25-95.
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 04849 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 04849 2-24-44