В Білгороді-Дністровському пройшло покладання квітів до пам'ятника Тарасу Григоровичу Шевченку

09-03-2018 11:26 349
категорія: Новини міста


9 березня, 204 роки тому, доля подарувала Україні велетня духу, лицаря могутньої творчої сили Тараса Григоровича Шевченка. Ця весняна дата назавжди викарбувана в генетичній пам’яті народу, як день народження поета, чия безсмертна спадщина стала однією з найбільших вершин людського генія.

Важке, стражденне життя дісталося Тарасові, проте роки сирітства, кріпацтва, поневірянь та ув’язнення не зламали його. Випробування долі, наче сталь, гартували його характер, незламний дух та волю. В Шевченка завжди було те, що жоден кат не в силах відібрати – любов до України. Любов, котру він проніс у серці до останнього подиху, вилилася величними рядками на папері у «Кобзарі». На його сторінках щира й беззахисна у своїй відкритості душа Тараса Григоровича Шевченка, думки, кривди і мова його, не позичені знання, і власний могутній інтелект, що спрагло дошукується істини.

Поезія Шевченка з'явилась на гребені тяжкого для країни дев’ятнадцятого сторіччя. І слово його пролунало, як заклик до звільнення від рабства від колишнього раба-українця. В милозвучності, в ласкавій співучості Шевченкового слова і навіть у чітких ритмах його найсуворіших поезій весь час бринить музикальність народної української душі.

Шевченко для своєї Батьківщини означає так багато, що сама собою створюється ілюзія, ніби ми все про нього знаємо, все в ньому розуміємо, і він завжди з нами, в нас. Тарас - великий, вічний невичерпний і нескінченний.

Ніколи не зміліє повноводна ріка шани і любові до поета, як ніколи не згасне Прометеїв вогонь “Кобзаря”, що підхоплюють усе нові і нові молоді руки і серця, щоб передати наступним поколінням. Бути йому завжди з нами, бути йому завжди сучасним – і вчора, і сьогодні, і завтра.

9 березня 2018 року учасники заходу, в якому взяли участь керуючий справами виконавчого комітету Білгород-Дністровської міської ради Ігор Величко, заступники міського голови Галина Архипенко та Сергій Чернокульський, депутати та працівники міської ради, представники трудових та учнівських колективів, громадськості та ЗМІ, поклали квіти до пам'ятника Тарасу Григоровичу Шевченку.
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 8 (04849) 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 8 (04849) 2-24-44