В Білгороді-Дністровському відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

09-05-2018 18:12 428
категорія: Новини міста


Святкування 9 травня у Білгороді-Дністровському розпочалося з традиційного покладання квітів до пам'ятників та пам’ятних знаків загиблим воїнам біля морського порту, у парках Миру та Перемоги. Великою святковою ходою з нагоди Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у супроводі оркестру мешканці Білгорода-Дністровського пройшли від будівлі міської ради по вулиці Михайлівській до скверу Воїнської Слави по вулиці Грецькій.

На Меморіалі Слави відбувся урочистий мітинг, присвячений 73-й річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні під назвою «Тих днів не змовкне слава», в якому взяли участь ветерани війни, перші особи міста та району, військовослужбовці Білгород-Дністровського гарнізону, представники трудових та учнівських колективів, громадськості, численні мешканці та гості міста.

Захід відкрило вокальне тріо виконанням пісні “Степом”, після чого ведучі Зоряна Кожухар та Віталій Пришляк нагадали учасникам мітингу значення Великого свята для сучасного покоління: “Друга світова вогняним смерчем пройшла над всією Україною та навічно завмерла тут в образах та спогадах: битви, окупація, концтабори, полон, шибениці, братські могили, нужденний тил, примусова рабська праця. Під ногами фашистських окупантів українська земля перебувала від червня 1941 року до повного їх вигнання у жовтні 44-го. Україна! Окупована, але не зломлена! Загарбана, але не поставлена на коліна! За підрахунками істориків у ході воєнних дій на території України загинуло близько чотирьох мільйонів військових та п’яти мільйонів цивільних. Було зруйновано 720 великих та малих міст, знищено 28 тисяч сіл, понад 10 мільйонів людей залишилися без даху над головою. Два з половиною мільйони українців було вивезено на примусові роботи до Третього Рейху. Крізь легендарні битви та неймовірні позбавлення крокувала до нас Перемога. Визнанням колосального внеску українців у велику Перемогу стало включення України до складу держав-засновниць Організації Об’єднаних Націй, а український народ по праву приєднався до кола націй-переможниць над нацизмом”.

Зі словами вітання до присутніх звернулися міський голова Алла Гінак, голова районної державної адміністрації Сергій Ільченко та голова міської ради ветеранів Іван Аулов.

- Дорогі Ветерани! Шановні мешканці Білгорода-Дністровського! День Великої Перемоги - перемоги над нацизмом у Другій світовій війні - день, який знаменує собою водночас і радість, і жалобу. Перемога, яка принесла радість та спокій нашому народу, а найголовніше - мир, в той самий час далася нам дорогою ціною, адже загублено було понад десять мільйонів українських життів.

В цей день ми доземно вклоняємося в ім’я світлої пам’яті наших воїнів, тих, хто не повернувся зі страшної війни. Ми з повагою схиляємо голови перед тими, хто день за днем, крок за кроком йшов до Перемоги, і завдяки кому ми живемо на цій прекрасній землі.

Пам’ятаючи про безцінний подвиг солдат та офіцерів, військових лікарів та працівників тилу, які віддано та безустанно, кожного дня, зіткаючись із смертельною небезпекою, виборювали право для своїх нащадків жити в щасті та злагоді у своїй Батьківщині, сучасне покоління з вдячністю повинно берегти пам’ять про героїчні вчинки всіх тих, хто пройшов пекельний вогонь війни. Наш обов’язок - це увага та підтримка ветеранів Другої світової війни, піклування про тих, хто вистояв і не здав ворогу жодної п’яді рідної землі.

Учасники мітингу хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих у Другій світовій війні. Під пісню “Журавлі" дівчата з ансамблю "Силует", тримаючи у руках символічних паперових журавликів, виконали проникливу хореографічну замальовку. “Відлітають, відлітають мов журавлиний клин, роки у вічність. І несуть вони на крилах своїх пам'ять про загиблих у роки Другої світової. Пам’ять про обраних, які зберегли мир. Це вони подарували людству право на життя та впевненість в майбутньому. А день 9 травня 1945 року назавжди залишиться днем їх тріумфу, символом героїзму і величі духу воїнів-переможців”, - підкреслили ведучі.

Всі присутні на Меморіалі Слави великою колоною рушили до Вічного вогню, до якого лягли незліченні весняні квіти.

Також, цього святкового дня, на території Аккерманської середньовічної фортеці для ветеранів було організовано традиційний “Солдатський привал”, на який завітало керівництво міста. Під час заходу, міський голова Алла Гінак поспілкувалася з кожним ветераном-фронтовиком, вислухавши їх проблеми і турботи.

Для ветеранів — учасників Другої світової війни, які цьогоріч відвідали “Солдатський привал” приємним подарунком став концерт-спілкування «Свято, що гуртує покоління». Ветерани мали змогу поспілкуватися один з одним, заспівати пісень, а також насолодитися концертною програмою, присвяченою Дню перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Цього ж дня міський голова Алла Гінак відвідала ветерана Другої світової війни Марка Марковича Стеценко. З нагоди 73-ої річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Марку Марковичу Стеценко було вручено Почесну грамоту Одеської обласної державної адміністрації.
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 8 (04849) 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 8 (04849) 2-24-44