В Білгороді-Дністровському вшанували памʼять героїв з нагоди 75-ої річниці закінчення Другої світової війни

02-09-2020 12:25 954
категорія: Новини міста


2 вересня 1945 року - дата, що ознаменувала собою День закінчення Другої світової війни. Сьогодні виповнилося рівно 75 років з моменту капітуляції останнього учасника найбільш страшної, жорстокої й ненависної війни в історії людства.

Друга світова війна - причина найбільших трагедій XX століття. У ній брала участь 61 країна, що становило на той момент 80 відсотків людства, а воєнні дії відбувалися на території 40 держав. Безпосередню участь у бойових діях брали понад 100 мільйонів осіб.

Для України запекла боротьба з ідеологією фашизму позначалася ціною нескінченних і непоправних втрат упродовж усіх шести років страшної воєнної круговерті.

Під час бойових дій та в полоні, через окупаційний терор та голод, від знущань в численних концтаборах та на примусових роботах в Німеччині загинуло біля 10 мільйонів наших співвітчизників. Загалом у Другій світовій війні загинув кожен п'ятий українець.

Жертовність українського народу, без жодного перебільшення, стала одним з найважливіших чинників для перемоги над нацизмом у Другій світовій. Але Україна зіграла в цьому світовому конфлікті не тільки трагічну, але і героїчну роль, назавжди закарбувавши в історії людства подвиг свого народу. Звільнення країн Європи від нацистських загарбників у травні 1945-го року, а також розгром у серпні 45-го мілітаристської Японії здійснювався ретельно спланованими військовими операціями чотирьох – саме Українських, фронтів. Історичним є і той факт, що 2 вересня 1945 р. в Токійській затоці на борту американського лінкора «Міссурі» було підписано акт про капітуляцію Японії, який від імені країни-переможниці підписав уродженець України. Саме генерал-лейтенант Кузьма Дерев’янко поставив підпис, який фактично завершив найбільший військовий катаклізм в історії людства. І це було символічно! Представник народу, який зазнав найбільших втрат у війні, офіційно її завершив.

З нагоди видатної дати в історії людства, памʼятаючи про безцінний подвиг тих, хто захищав свою землю в часи Другої світової війни, хто назавжди залишився на полі бою, хто ціною власного життя забезпечив мирне майбутнє своїм нащадкам, мешканці міста, ветерани війни, представники громадських організацій, а також представники міської влади вшанували памʼять героїв хвилиною мовчання та поклали квіти до підніжжя стели Меморіалу Слави.
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 04849 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 04849 2-24-44

Контактний центр:
(цілодобово)
тел. 04848 3-33-33
тел. 067-333-06-23